Dodatki uzupełniające dla nauczycieli z podziałem na miasta. Gdzie dostaną najwięcej?

Jednorazowe dodatki uzupełniające wypłacone nauczycielom przez miasta wojewódzkie wahały się między 168 zł a 1150 zł. Jak kształtowały się nadpłaty i niedopłaty do nauczycielskich pensji w poszczególnych miastach zobaczcie w naszej galerii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dodatki uzupełniające dla nauczycieli z podziałem na miasta. Gdzie dostaną najwięcej?

PODZIEL SIĘ


Autor: portalsamorzadowy.pl/Anna Trojanowska

7 mar 2013 12:25


Do 10 lutego samorządy zobowiązane były do przygotowania sprawozdań z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu. Następnie w ciągu siedmiu dni miały obowiązek przekazać sprawozdania do właściwej regionalnej izby obrachunkowej, radzie gminy, dyrektorom szkół i nauczycielskim związkom zawodowym.

Średnie wynagrodzenie nauczycieli stażystów miało wynosić 2 717,59 zł, kontraktowych 3 016,52 zł, mianowanych 3 913,33 zł, a dyplomowanych 5 000,37 zł miesięcznie. Jeśli w rozliczeniu rocznym samorządom nie udało się zagwarantować takich pensji, do końca stycznia musiały wypłacać pedagogom jednorazowy dodatek uzupełniający.

Które miasto musiało wypłacić dodatek uzupełniający? Jak kształtowały się nadpłaty i niedopłaty do nauczycielskich pensji w poszczególnych miastach? Zobaczcie w naszej galerii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.