Dodatki służbowe dla komandosów i żołnierzy będą wyższe

Komandosi będą otrzymywać dwa razy wyższe dodatki służbowe niż do tej pory. Takie uposażenie dostaną także żołnierze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dodatki służbowe dla komandosów i żołnierzy będą wyższe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 sie 2015 7:38


Komandosi z Lublińca i jednostki Formoza będą mogli wkrótce otrzymywać dwa razy wyższe dodatki służbowe niż do tej pory. Tego rodzaju bonus będzie też wypłacany żołnierzom jednostek Agat i Nil oraz 7. eskadry działań specjalnych, którym dotąd nie przysługiwały takie dodatkowe pieniądze.

Dodatki dla żołnierzy zawodowych

Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak poinformował, że podpisał nowelizację rozporządzenia ws. dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych. Dokument wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia.

Celem zmian jest motywowanie żołnierzy jednostek specjalnych do zajmowania stanowisk służbowych, na których wymagane są szczególne kwalifikacje psychofizyczne i doświadczenie. Nowe przepisy wpłyną na zarobki ok. 1640 wojskowych, czyli mniej więcej połowy wszystkich polskich "specjalsów". MON pytane pod koniec lipca o projekt rozporządzenia wyjaśniło, że chodzi o żołnierzy służących w zespołach bojowych, biorących bezpośredni udział w działaniach bojowych oraz tych, którzy szkolą tych żołnierzy.

Jednostki polskich Wojsk Specjalnych to GROM, którego dowództwo jest w Warszawie, JW Komandosów w Lublińcu, Formoza w Gdyni, Agat w Gliwicach i Nil w Krakowie. Projektowane zmiany obejmą też 7. eskadrę działań specjalnych w Powidzu, która została powołana do wspierania komandosów z powietrza.

Wysokość dodatków wrośnie do 900 zł

Żołnierze JWK i Formozy obecnie otrzymują z tytułu służby w tych jednostkach po 450 zł dodatku służbowego brutto. Zgodnie z rozporządzeniem maksymalna wysokość dodatków wzrośnie do 900 zł, a dowódcy jednostek będą mogli decydować, ile zostanie wypłacone konkretnemu żołnierzowi. Wysokość wypłaty ma zależeć od charakteru wykonywanych czynności, stopnia wywiązywania się z powierzonych zadań, liczby podległych żołnierzy itp.

W przypadku JW Agat i JW Nil oraz 7. eskadry działań specjalnych projekt przewiduje wypłacanie żołnierzom dodatków służbowych w wysokości maksymalnie 450 zł. Tu również założono, że dowódcy będą mogli różnicować kwoty przyznawane żołnierzom. Do tej pory rozporządzenie nie przewidywało wypłacania dodatków służbowych z tytułu służby w tych konkretnych formacjach.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pasjonat 2015-08-14 10:26:51

Znowu nagonka na Grom... Dajecie kase wszystkim tylko nie najlepszym. Jeżeli wszyscy sa nagradzani a jeden nie to oznacza, ze jest karany. Jaka to motywacja dla chłopaków??? Na konie panie ministrze to sie pan nie popisałeś. Dobrze ze juz koniec tych rządów