Dni świąteczne: Ile zarabiają właściciele małych sklepów?

W święta, czyli dni wolne od pracy w handlu, Polacy wydają niespełna 40 proc. kwoty, którą przeznaczają na zakupy w przeciętne dni. Jednak właścicielom małych punktów praca w święta może się opłacić.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dni świąteczne: Ile zarabiają właściciele małych sklepów?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 sie 2015 13:23


- Okazuje się, że małe sklepy nie przejmują ruchu z dużych placówek handlowych - mówi w rozmowie z serwisem wyborcza.biz, Jakub Janicki, kierujący wydziałem rozwoju biznesu i zarządzania sprzedażą dla małych i średnich firm. - W dni świąteczne, gdy duże sklepy są zamknięte, Polacy wcale nie odwiedzają masowo małych sklepów. Co więcej wydają w nich łącznie zaledwie 38 proc. kwoty, którą zostawiają tam w przeciętny dzień - dodaje Janicki.

Wielu właścicieli sklepów otwiera jednak sklepy w święta. Dlaczego?

- Mimo że Polacy wydają wtedy mniej, obroty rozkładają się na mniejszą liczbę placówek handlowych, które są w te dni otwarte. Dla wielu właścicieli sklepów ten mniejszy tort jest jednak kuszący. Właściciele małych sklepów mają także inne sposoby na to, jak wykorzystać ten czas: mogą wydłużyć godziny otwarcia bezpośrednio przed długim weekendem, gdy ludzie robią zapasy lub rekompensować sobie pracę w dniu świątecznym poprzez podwyżkę cen - czytamy w wyborcza.biz..

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.