Denso Tychy: Pracownicy dostaną podwyżki

Płace pracowników tyskiego Denso wzrastają o 130 zł miesięcznie (z 18-proc. premią, czyli o 110,17 zł do stawki). Podwyżka jest w równej wysokości dla wszystkich, a dodatkowo wraz z najbliższą wypłatą zatrudnieni otrzymają po 780 zł jej wyrównania od początku roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Denso Tychy: Pracownicy dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

23 lip 2015 8:47


Premie do 2 tys. zł

Podpisane 16 lipca 2015 r. porozumienie płacowe przewiduje również wprowadzenie w tej spółce premii rocznej, która maksymalnie może wynosić 2 tys. zł, a jej gwarantowana wysokość to 520 zł, wypłacana w kwartalnych zaliczkach po 130 zł każda.

- Zasady wpłaty premii w Denso są zatem zbliżone do nowej kwartalnej premii fiatowskiej, z tym jednak, że zarówno jej gwarantowana, jak i maksymalna wysokość jest równa dla wszystkich, a nie uzależniona od kategorii zaszeregowania (grupowanej w FCA Poland w tzw. obszary zawodowe). Jednocześnie wprowadzenie zbiorowej podwyżki i nowej premii w Denso nie wiązało się z zablokowaniem możliwości wzrostu płac zasadniczych w najbliższych latach. W tej spółce nie wykluczono prowadzenia rozmów płacowych przed końcem 2018 (jak miało to miejsce w FCA Poland, a tym samym nie zamrożono wysokości wynagrodzeń - informuje Solidarność.

Podwyżki także indywidualne

Jak przypomina związek w tyskim Denso oprócz obecnej podwyżki zbiorowej ponad połowa pracowników produkcyjnych (dokładnie 114 osób) otrzymała w pierwszym kwartale – w czasie prowadzonej przez Solidarność batalii o wzrost płac podwyżki indywidualne po 180 zł. Wynagrodzenia tej grupy zwiększyły się zatem w sumie o 310 zł.

Zgodnie z porozumieniem płacowym wypłaty pracowników Denso zwiększą się także o kolejne 10 zł miesięcznie.

- Jednak już nie za sprawą podwyżek, lecz wliczenia do wynagrodzenia tzw. świadczeń rzeczowych, które w tej spółce miały postać serwowanej załodze herbaty z cukrem. Jak przekonywała dyrekcja zapewnienie napoju wiązało się ze sporymi problemami logistycznymi (m.in. ze względu na to, że artykułów spożywczych nie wolno przechowywać w ogólnym magazynku, a oddzielnego pomieszczenia dla paru paczek cukru nie było). Dlatego też teraz każdy o herbatę (lub inny napój) będzie musiał zadbać sam, ale w zamian dostanie co miesiąc dodatkową "dychę" - podaje Solidarność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.