Deloitte przyznaje się do luki płacowej między kobietami i mężczyznami

Firma Deloitte, która w Wielkiej Brytanii zatrudnia ponad 14 tysięcy ludzi poinformowała, że różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, zajmujących podobne stanowiska, zmniejszyła się do 1,5 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Deloitte przyznaje się do luki płacowej między kobietami i mężczyznami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

24 sie 2015 20:23


Firma Deloitte przyznała, że kobietom płaci za pracę średnio 17,8 proc. mniej niż mężczyznom - pisze brytyjski "Telegraph".

Zbyt mała liczba kobiet na wysokich stanowiskach

Zdaniem kierownictwa firmy problem wynika głównie z tego, że firma zatrudnia zbyt mało kobiet na wysokich stanowiskach. - W przypadku Deloitte problem mniej dotyczy tego jak płacimy naszym pracownikom, a bardziej jest to kwestia liczby kobiet zatrudnionych na wyższych stanowiskach - mówi szef firmy David Sproul.

Jego zdaniem, średnia płaca nie ma szans się zwiększyć bez większego udziału kobiet w strukturach kierowniczych firmy. - To jest coś, nad czym ciężko pracujemy - powiedział.

Czytaj też: Damsko-męska luka płacowa. Gdzie jest największa?

Brytyjski rząd walczy z dysproporcjami

Deklaracja ta ma miejsce w chwili, gdy brytyjski rząd planuje skłonić duże firmy do ujawnienia różnic w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn mając nadzieję, że to wymusi zredukowanie tych różnic.

Według brytyjskiego urzędu statystycznego, różnica pomiędzy wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn zmalała w zeszłym roku do 9,4 proc. z 10 proc. w przypadku pracowników pracujących na cały etat.

Problem Wielkiej Czwórki

Niewielka liczba kobiet na wysokich stanowiskach to nie tylko problem Deloitte, ale wszystkich firm z Wielkiej Czwórki, które coraz częściej awansują przedstawicielki płci żeńskiej. Jak podaje "Telegraph" niemal jednak trzecia awansów w EY i Deloitte oraz blisko jedna czwarta promocji w PwC dotyczyła kobiet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.