Częstochowa: Pracownicy szpitala miejskiego dostali podwyżki

Dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie przyznała pracownikom podwyżki (100 zł). Jak zaznacza dyrekcja, szpitala obecnie na więcej nie stać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Częstochowa: Pracownicy szpitala miejskiego dostali podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Gazeta Wyborcza

www.rynekzdrowia.pl

22 paź 2014 10:31


Od kilku tygodni sytuacja w szpitalu była napięta. W ostatnich dniach do tego stopnia, że zaczęło się mówić o strajku. Jednak żeby rozpocząć protest, trzeba dopełnić formalności. Prawo mówi bowiem, że strajk to ostateczność, więc nie może zostać ogłoszony, zanim nie przejdzie się określonych ustawą etapów rozwiązania sporu - zgłoszenia żądań, rokowań, mediacji.

Czytaj też: Szpitale mają coraz większy problem z zatrudnianiem lekarzy

Do tychże związki przystąpiły w poniedziałek (20 października). W rezultacie na dzień oficjalnych rozmów z dyrekcją wyznaczono wtorek (21 października). Porozumienie zostało zawarte.

Czytaj też: Barbara Magnuszewska-Pankiewicz tymczasowo dyrektorem częstochowskiego szpitala

Przedstawiciele pracowników w zasadzie zaakceptowali to, co dyrekcja szpitala proponowała już we wrześniu - dodatek do pensji wynoszący 100 zł miesięcznie. Wtedy związki nie przystały na ofertę, twierdząc, że jest zbyt skromna. Dyrektor przekonywał, że nie może zaproponować więcej.

Teraz ustalono, że w przyszłym roku to 100 zł zostanie na stałe wliczone do pensji zasadniczej, a do tego wprowadzi się system premiowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.