Coca-Cola, wynagrodzenia: Pracownicy nie dostali wypłat. Przez brak cukru

• Zakład Coca-Cola Femsa w Wenezueli wstrzymał produkcję i wypłaty z powodu braku cukru.
• 800 pracowników rozpoczęło akcję protestacyjną, sprzeciwiając się wstrzymaniu wypłat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coca-Cola, wynagrodzenia: Pracownicy nie dostali wypłat. Przez brak cukru

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 maj 2016 17:32


W ubiegłym tygodniu Coca-cola zdecydowała się na niemal całkowite wstrzymanie produkcji w Wenezueli. Powodem jest doskwierający brak cukru - podaje wyborcza.biz.

Wraz z decyzją o zawieszeniu produkcji zdecydowano również o wstrzymaniu wypłat. Firma zapewnia jednak, że nie zamierza zamykać swoich zakładów. Z powodu braku wypłat 800 pracowników wenezuelskiego oddziału rozpoczęło protest.

"Kryzys cukrowy" w Wenezueli stanowi jednak poważny problem. Przedstawiciele centrali Coca-coli potwierdzili, że aż 90 proc. produktów koncernu wymaga cukru. Jedynie 10 proc. produkcji nie wymaga użycia tego deficytowego w Wenezueli towaru - informuje wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

czeslaw 2016-05-31 13:42:03

CC jest strasznie zachlanna i nieetyczna firma. Powinna pomoc pracownikom przetrwac kryzys, placic np postojowe an nie odrazu ciach i brak wyplaty. Tak tez jest i w Polsce. Jakiemus nie podobalo sie zawiazanie zwiazkow zawodowych w Lodzi i ciach i nie ma fabryki. Odradzam picia cc bo pomimo wielu w niezdrowych substancji to jeszcze nieszczesie ludzi. A dodatkowo wszystko w PET- zanieczyszajace nasze srodowisko.