PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podwyżki dla pracowników cywilnych wojska. Będą kolejne negocjacje

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lut 2019 11:55

W wtorek (19 lutego) ma dojść do kolejnej tury rozmów przedstawicieli związków zawodowych w sprawie proponowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej podwyżek dla pracowników cywilnych wojska. Dotychczasowe propozycje resortu nie spotkały się z akceptacją związków.

Podwyżki dla pracowników cywilnych wojska. Będą kolejne negocjacje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • We wtorek przedstawiciele siedmiu związków zawodowych pracowników cywilnych MON spotkają się z kierownictwem resortu, w tym z wiceministrem Wojciechem Skurkiewiczem.
  • Będą to kolejne rozmowy dotyczące podwyżek dla pracowników cywilnych resortu.
  • Z rozmów z przedstawicielami związków zawodowych wynika, że obecnie nie akceptują oni tej propozycji i podtrzymują swoje wcześniejsze stanowisko, w którym domagają się podwyżki w wysokości 550 zł w tym roku.

W wtorek ma dojść do kolejnej tury rozmów przedstawicieli związków zawodowych w sprawie proponowanych przez resort obrony podwyżek dla pracowników cywilnych wojska.

Podczas rozmów ze związkowcami w czwartek, 14 lutego przedstawiciele siedmiu związków zawodowych pracowników cywilnych MON spotkali się z kierownictwem resortu, w tym z wiceministrem Wojciechem Skurkiewiczem. Na spotkaniu był też dyrektor departamentu budżetowego MON Paweł Bartczak.

Podczas tego spotkania MON zaproponowało pracownikom cywilnym 300 zł podwyżki i 1000 zł premii w 2019 r. z wyrównaniem od 1 stycznia. Obiecało też podwyżkę w wysokości 500 zł w 2020 r.

Z rozmów z przedstawicielami związków zawodowych wynika, że obecnie nie akceptują oni tej propozycji i podtrzymują swoje wcześniejsze stanowisko, w którym domagają się podwyżki w wysokości 550 zł w tym roku.

Pod koniec stycznia odbyło się spotkanie strony społecznej z Wojciechem Drobnym, który podtrzymał wtedy zapowiedź przedstawioną wcześniej przez ministra Błaszczaka, że dla pracowników cywilnych wojska zaplanowano w 2019 r. 300 zł podwyżki brutto miesięcznie. Taką podwyżkę mieliby dostać wszyscy pracownicy wojska od 1 stycznia tego roku.

Drobny przedstawił też wariant alternatywny tej propozycji, wedle której wszyscy pracownicy MON mieliby dostać podwyżkę w wysokości 200 zł, a najmniej zarabiający dodatkowo mieliby dostać jeszcze 150 zł. Dodatkowa kwota podwyżki miałaby dotyczyć osób zarabiających miesięcznie w przedziałach od 2100 zł - 2600 zł i od 2601 zł - 3100 zł (kwoty brutto). MON oszacował, że w tych grupach wynagrodzenia jest zatrudnionych - analogicznie - 2607 i 16 437 - pracowników cywilnych wojska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki dla pracowników cywilnych wojska. Będą kolejne negocjacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA