Co trzeci pracownik chciałby dostawać karty sportowe

Z analizy aktywności użytkowników kart MultiSport wynika, że w Polsce od lat niezmiennie najpopularniejsze są fitness, siłownia i basen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co trzeci pracownik chciałby dostawać karty sportowe

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 mar 2015 11:30


Popularność klubów fitness w Europie nieustannie rośnie. W 2013 roku z usług takich obiektów skorzystało aż 46 mln osób (zapisanych członków), a w 2025 ta liczba może wzrosnąć nawet do 80 mln. Cały europejski rynek fitness jest warty obecnie ponad 25 mld euro.

Z raportu The IHRSA Global Report 2014, który co roku podsumowuje zmiany na rynku fitness wynika, ze spośród rynków wschodzących to Polska jest liderem fitness. Wartość polskiego rynku fitness wynosi już 421 mln USD, a użytkownicy mogą korzystać z 2200 klubów.

Czytaj też: Karnety sportowe dla pracowników to wyrzucanie pieniędzy w błoto?

Obecne kluby przeszły długa drogę i dziś zdecydowanie różnią się od obiektów sportowych, jakie działały w Polsce jeszcze kilka lat temu. Obecnie istotne są jakość oraz wysoki poziom usług, które determinują pozycję klubów w oczach potencjalnych klientów.

Według danych IHRSA w 2006 roku w Polsce było 700 klubów prywatnych. Dziś w samej Warszawie użytkownicy karty MultiSport mogą uczęszczać na zajęcia do ponad 500 obiektów, w tym do 250 prowadzących zajęcia fitness.

Aktywność fizyczna Polaków

Najnowszy raport Eurobarometru Komisji Europejskiej z 2013 podaje, że obecnie ponad 28 proc. Polaków ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu. Porównanie danych GUS z 2008 i 2012 roku pokazuje, że regularne ćwiczenia to dla coraz większej liczby osób styl życia, a nie tylko czynność wynikająca z chęci zachowania dobrego wyglądu lub zdrowia.

Czytaj też: Małgorzata Aleksandrow, Benefit Systems: Jakie benefity wybrać?

Z analizy aktywności użytkowników kart MultiSport wynika, że w Polsce od lat niezmiennie najpopularniejsze są fitness, siłownia i basen, z których korzysta odpowiednio 61 proc., 20 proc. i 4,5 proc. użytkowników kart MultiSport.

Duży wpływ na te zmiany ma profesjonalizacja branży, jak również większe dochody rozporządzalne oraz moda i trend „zdrowego życia” wśród społeczeństwa. Na rynku pojawia się także coraz więcej ofert klubów fitness, siłowni, basenów czy sztuk walki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tomaszek 2015-06-12 14:06:33

Osobiście bardzo chwalę sobie kartę sportową i korzystam z OKsystem oraz codziennych porad który zakupiłem na greenpot.pl Jestem zadowolony więc mogę śmiało wszystkim polecić.

Lady Fit 2015-05-14 17:16:04

Chęć dbania o siebie i aktywnego odreagowania stresu po pracy, jest dla mnie czymś zupełnie normalnym. Podobnie jak posiadanie różnego rodzaju kart, gwarantujących konkretne korzyści takie jak wejścia na siłownię, basen, dobry fitness. Sama korzystam z MyLife, połączenia karty sportowej i medycznej. Z kilku dostępnych opcji wybrałam Luxmed, gdzie zapisana jestem już od dawna. Oprócz najlepszych klubów sportowych w mieście mam zatem dostęp do najlepszych lekarzy, różnych specjalności. :)