Co region, to inny benefit. Na co mogą liczyć pracownicy poszczególnych województw?

Częstotliwość przyznawania dodatkowych świadczeń przez pracodawców różni się nie tylko w branżach, ale i województwach. Sprawdźcie na co mogą liczyć pracownicy w poszczególnych regionach Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co region, to inny benefit. Na co mogą liczyć pracownicy poszczególnych województw?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 paź 2014 8:06


Jak pokazują dane zawarte w raporcie Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”, ponad 45 proc. z nas nie otrzymuje od pracodawcy benefitów w postaci dodatkowych świadczeń. Analizując poszczególne regiony, dane te przedstawiają się jednak zupełnie inaczej, w zależności od województwa.

Jak się okazuje, benefity można otrzymać najczęściej w mazowieckim – aż 65 proc. pracowników z tego regionu tak zadeklarowało. Zaraz po tym województwie znajduje się dolnośląskie – gdzie 63 proc. pracowników otrzymuje dodatki do pensji.

Czytaj też: Darmowe posiłki, masaże, tygodnie płatnego urlopu na start… Te firmy dają Amerykanom takie rzeczy, że można zazdrościć

W pierwszej czwórce znajdziemy także województwo małopolskie i warmińsko-mazurskie (61 proc.). Na największy brak benefitów mogą narzekać z kolei mieszkańcy świętokrzyskiego, gdzie tylko 45 proc. pracowników otrzymuje takie świadczenia.

Pracodawcy w trosce o zdrowie

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, największą popularnością wśród benefitów, jakie oferowane są pracownikom, cieszą się te, które związane są ze zdrowiem. Wśród nich, ubezpieczenie na życie oferowane jest najczęściej – największy odsetek odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim (32 proc.), małopolskim (23 proc.), lubuskim (22 proc.) i dolnośląskim (21 proc.). Najrzadziej jest ono oferowane z kolei w zachodniopomorskim (16 proc.).

Czytaj też: Pieniądze to nie wszystko. Oto najpopularniejsze benefity w Polsce

Największy odsetek osób otrzymujących świadczenie w postaci prywatnej opieki medycznej odnotowano w województwie mazowieckim (44 proc.), małopolskim (33 proc.), dolnośląskim (31 proc.) i pomorskim (26 proc.). Z kolei pracodawcy ze świętokrzyskiego przyznają je najrzadziej – jedynie 8 proc. pracownikom z tego województwa.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.