×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ciąg dalszy rozmów z kontrolerami ruchu lotniczego

  • Autor: PAP/ws
  • 27 kwi 2022 8:55

W środę (27 kwietnia) odbędzie się kolejna tura rozmów kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego - przekazała rzeczniczka PAŻP Agata Król. Dodała, że omawiane będą kwestie Regulaminu Pracy i Regulaminu Wynagradzania.

Ciąg dalszy rozmów z kontrolerami ruchu lotniczego
PAŻP i ZZ KRL omawiać będą kwestie Regulaminu Pracy i Regulaminu Wynagradzania (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • We wtorek pracodawca przedstawiał wyjaśnienia do przygotowanej przez siebie w oparciu o propozycje Strony Społecznej symulacji kosztowej.
  • Przekazano, że rozmowy prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku.
  • W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie o możliwości zmniejszenia liczby operacji lotniczych z i na lotnisko Chopina w Warszawie oraz lotnisko Warszawa Modlin.

 Jak przekazano we wspólnym komunikacie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL), rozmowy będą kontynuowane w środę.

Dodano, że we wtorek pracodawca przedstawiał wyjaśnienia do przygotowanej przez siebie w oparciu o propozycje Strony Społecznej symulacji kosztowej. Strony prowadziły dyskusję w zakresie poszczególnych pozycji.

"Strona Społeczna zawnioskowała w oparciu o art. 28 ustawy o związkach zawodowych o udostępnienie informacji finansowych i organizacyjnych dotyczących Osobowego Funduszu Płac umożliwiających ich porównanie posiadanych przez siebie informacji z danymi Pracodawcy. Pracodawca wskazał na brak możliwości udostępnienia danych z uwagi na niemożliwość anonimizacji danych osobowych w sposób użyteczny dla Strony Społecznej, gdyż wiązało by się to z naruszeniem RODO i przedstawiciele Stron skonsultowali problem z IODO Agencji" - podano.

Czytaj też: Pensje w przemyśle już teraz są atrakcyjne, a jeszcze wzrosną

Wegług Agencji, w czasie rozmów przedstawiona została odpowiedź Performance Review Body (PRB), organu doradczego Komisji Europejskiej na pytania Pracodawcy i Strony Społecznej dotyczące interpretacji zasad rozliczenia kosztów działalności Pracodawcy oraz została ona w sposób szczegółowo omówiony. Zostały przez eksperta PAŻP przedstawione wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi PRB.

Odpowiedzi PRB podlegają dalszej analizie przez ekspertów strony społecznej - wskazano.

Jak poinformowała Król, w środę kontynuowane będzie omawianie kwestii Regulaminu Pracy oraz Regulaminu Wynagradzania.

Dodała, że rozmowy prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku.

Negocjacje PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz wynagradzania toczą się od kilku tygodni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ciąg dalszy rozmów z kontrolerami ruchu lotniczego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA