×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Chcesz podwyżkę? Idź do szefa. Teraz jest najlepszy czas, by o niej rozmawiać

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 23 lis 2017 13:40

Rekordowo niskie bezrobocie oraz duża ilość ofert pracy pozytywnie wpływają na odczucia pracowników i ich pozycję na rynku pracy. Na emocjach się nie kończy. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Michael Page, rośnie liczba osób, które liczą na podwyżkę w ciągu najbliższego roku.

Chcesz podwyżkę? Idź do szefa. Teraz jest najlepszy czas, by o niej rozmawiać
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W październiku stopa bezrobocia  w Polsce wyniosła 6,6 proc. Były miasta w których niemal nikt nie szukał pracy - jak Poznań czy Sopot, gdzie bezrobocie wynosiło ok. 2 proc. Najniższa stopa bezrobocia (na poziomie 3,8 proc.) utrzymuje się w województwie wielkopolskim, najwyższa w warmińsko-mazurskim (11,6 proc.).

- Tak niski poziom bezrobocia oraz duża ilość ofert zatrudnienia pozytywnie wpływają na optymizm i pozycję kandydatów na polskim rynku pracy - podkreśla Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR. 

Co więcej, wyniki badania Confidence Index za trzeci kwartał 2017 r., które regularnie przeprowadza  Michael Page, wskazują, że aż 61 proc. ankietowanych uważa, że w najbliższych miesiącach poprawi się ich pozycja zawodowa i sytuacja na rynku pracy.

Walka o pracownika

Jak tłumaczy Dziedzic, spadek bezrobocia oznacza dla pracowników, że będą mogli liczyć na częstsze i ciekawsze oferty pracy, którymi pracodawcy będą chcieli ściągnąć do siebie tzw. talenty z rynku pracy.

- Natomiast osoby, które już otrzymały propozycję zatrudnienia w innej firmie i przyjdą z wypowiedzeniem do aktualnego pracodawcy, mogą spotkać się z propozycją kontroferty z dużo ciekawszymi warunkami niż dotychczas - dodaje dyrektor. 

Podwyżka mile widziana 

Z perspektywy pracownika, obecny czas jest idealnym do upomnienia się o lepsze "docenienie" jego pracy. Jak pokazuje badanie Michael Page, wielu z nich ma tego pełną świadomość. Bowiem zgodnie z wynikami Confidence Index aż 54 proc. badanych oczekiwałoby podwyżki w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Dla porównania, w drugim kwartale 2017 wskaźnik ten wyniósł 52 proc. 

- Mamy też dobry moment na naturalną rotację i awans wewnątrz organizacji, szczególnie w sytuacji kiedy odejdzie z pracy nasz bezpośredni przełożony. Wówczas firmie łatwiej jest przyuczyć do nowej roli pracownika danego działu, niż rekrutować na to stanowisko osobę spoza organizacji - podsumowuje Dziedzic.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Chcesz podwyżkę? Idź do szefa. Teraz jest najlepszy czas, by o niej rozmawiać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • xx 2017-11-23 14:18:38

    A to zdjęcie kobiety ze stanikiem na wierzchu co ma wyrażać? Może lepiej zdjęcie Pana w obcisłych majtkach dodać?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA