Chcesz otworzyć biznes w Wielkiej Brytanii? Sprawdź, ile będziesz mógł zarobić

Na własny rachunek pracuje 15 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii. Na jakie pensje mogą liczyć?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chcesz otworzyć biznes w Wielkiej Brytanii? Sprawdź, ile będziesz mógł zarobić

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 wrz 2014 9:16


Mediana wynagrodzeń osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2012 do marca 2013 roku wynosiła 207 tys. funtów brytyjskich brutto rocznie. Uwzględniając inflację była aż o 22 proc. niższa niż w tych samych miesiącach w latach 2008/09. Najwięcej samozatrudnieni zarabiali w latach 2006/07. Mediana po uwzględnieniu inflacji wynosiła wówczas 301 tys. funtów brytyjskich rocznie - podaje Sedlak & Sedlak.

Czytaj też: Na Wyspach coraz mniej bezrobotnych. Spada też liczba wniosków o zasiłek

Dane pochodzą z corocznego rządowego badania dochodów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii (Family Resouces Survey). Trwa ono zawsze od kwietnia do marca. Należy pamiętać, że przychody osób pracujących na własny rachunek w badaniach takich jak Family Resources Survey są narażone na niedoszacowanie. Wynika to z faktu, że przychody pochodzą z różnych źródeł i respondent może zapomnieć o podaniu któregoś z nich.

Przychody za poprzednie lata w kolumnie środkowej przeliczane są z uwzględnieniem inflacji w poszczególnych okresach, gdzie okres najnowszego badania traktowany jest jako bazowy. W związku z tym ostatnia kolumna prezentuje dane nominalne, a środkowa dane powiększone o inflację.

W pierwszym kwartale 2014 roku odsetek Brytyjczyków pracujących na własny rachunek był niewiele niższy od średniej dla państw Unii Europejskiej i wynosił 15 proc. Najwięcej samozatrudnionych było w Grecji (32 proc.). Własną działalność prowadził też niemal co czwarty Włoch (23,6 proc.). Co ciekawe, aż 18,4 proc. Polaków było samozatrudnionych. Najmniejszy odsetek samozatrudnionych był w Luksemburgu (8,1 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.