Celnicy chcą iść na emeryturę w takim wieku jak mundurowi

Celnicy chcą takich samych przywilejów emerytalnych co funkcjonariusze policji czy straży granicznej. Przygotowali projekt zmiany ustawy w tym zakresie. Wraz z 200 tys. podpisów wpłynął do sejmu 28 sierpnia. Na trzecim posiedzeniu sejmu powinno się odbyć jego pierwsze czytanie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Celnicy chcą iść na emeryturę w takim wieku jak mundurowi

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

2 gru 2015 20:39


– Domagamy się równego traktowania wszystkich służb mundurowych. Służba Celna to ostatnia formacja mundurowa, pozostająca poza tym systemem – mówi w rozmowie z portalem Parlamentarny.pl Sławomir Siwy, przewodniczący związku zawodowego Celnicy PL oraz pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ZZ Celnicy PL.

O losy projektu jest spokojny. – Jestem pewien, że uda nam się przekonać posłów do skierowania projektu do komisji. Chodzi przecież o bezpieczeństwo obywateli – dodaje.

Wcześniejsza emerytura dla celników?

Najważniejszą zmianą, o jakiej mówi projekt, jest wcześniejsze przechodzenie na emeryturę strażników celnych. Obecnie celnicy nabywają uprawnienia emerytalne w wieku 67 lat. Natomiast służby mundurowe, do których chcą dołączyć, na emeryturę przechodzą w wieku 55 lat i po 25 latach służby.

Takie prawo ma 10 formacji: Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Państwowa Straż Pożarna i Służba Więzienna.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.