×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bronisław Komorowski: politycy w Polsce zarabiają mało

  • Autor: PAP/PSZ
  • 4 sie 2021 11:09

To nie jest dobry moment, ale nie ma nigdy dobrych momentów na podwyżki dla polityków - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski: politycy w Polsce zarabiają mało
Bronisław Komorowski deklaruje wsparcie dla działań opozycji (fot. PTWP / Paweł Pawłowski)
REKLAMA
  • Zdaniem Bronisława Komorowskiego trzeba znaleźć kompromis między społecznymi oczekiwaniami a potrzebami państwa i zbliżyć poziom wynagrodzeń w Polsce do standardów europejskich.
  • Odnosząc się do wynagrodzeń byłych prezydentów zauważył, że "prezydenci są zwierzchnikami sił zbrojnych, warto więc zadbać, by emerytura prezydenta nie była niższa niż emerytura pułkownika w Wojsku Polskim czy w policji".
  • Były prezydent powrót Donalda Tuska do krajowej polityki określił jako "okoliczność niesłychanie korzystną dla Platformy Obywatelskiej".

"Jest sprawą oczywistą, że wyborcy bardzo nie lubią, kiedy się daje pieniądze politykom, szczególnie parlamentarzystom, a jednocześnie bardzo lubią, jeśli się pieniądze politykom zabiera" - powiedział Bronisław Komorowski w środę rozmowie z portalem Onet.

"Trzy lata temu skorzystał z tego mechanizmu Jarosław Kaczyński. Mimo że narozrabiali i 'poza systemem' brali pieniądze ministrowie pani Szydło, to ukarał parlamentarzystów i samorządowców, bo to się ludziom podoba" - dodał. Zwrócił uwagę, że obecnie ten mechanizm wykorzystuje opozycja.

Zobacz także: W Sejmie jest już projekt blokujący podwyżki dla polityków

Według Komorowskiego trzeba znaleźć kompromis między społecznymi oczekiwaniami a potrzebami państwa i zbliżyć poziom wynagrodzeń w Polsce do standardów europejskich. Zwrócił uwagę, że wynagrodzenia ministrów w Polsce są w porównaniu z innymi państwami europejskimi niskie, wielu podwładnych ministrów zarabia o wiele więcej niż ich szefowie.

"W Polsce politycy zarabiają relatywnie mało, a ludzie narzekają na jakość ich pracy" - dodał. "To nie jest dobry moment, ale nie ma nigdy dobrych momentów na podwyżki dla polityków. Politycy, którzy wprowadzają te rozwiązania, powinni postarać się o przedstawienie jakiejś motywacji i zobowiązanie, że ich praca będzie przyzwoita" - powiedział. Odnosząc się do wynagrodzeń byłych prezydentów zauważył, że "prezydenci są zwierzchnikami sił zbrojnych, warto więc zadbać, by emerytura prezydenta nie była niższa niż emerytura pułkownika w Wojsku Polskim czy w policji".

Korzyści z Donalda Tuska

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bronisław Komorowski: politycy w Polsce zarabiają mało

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA