PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Branża idzie na rekord. Pracodawcy dają nawet pięciocyfrowe podwyżki

  • jk
  • 25 lip 2022 20:00

Ze średnim wynikiem 18 843 zł i podwyżkami, które w ciągu roku potrafią sięgnąć 10 tys. zł, specjaliści IT są - poza kadrą zarządzającą - najlepiej opłacanymi pracownikami w Polsce. Kto zarabia najwięcej?

Branża idzie na rekord. Pracodawcy dają nawet pięciocyfrowe podwyżki
Według danych przekazanych Kodilla.com przez Antal najwięcej ofert - około 20 tygodniowo - otrzymują Java developerzy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z badań agencji Antal wynika, że stawki dla niektórych stanowisk IT w ciągu ostatniego roku, a nawet półrocza, bardzo mocno wzrosły.
  • Przykładowo, senior DevOps engineer zarabia pomiędzy 28 a 32 tys. zł netto, a senior security engineer - 26-30 tys. zł netto.
  • Według danych przekazanych Kodilla.com przez Antal najwięcej ofert - około 20 tygodniowo - otrzymują Java developerzy. W tej kategorii poszukiwani są kandydaci na stanowiskach zarówno senior, jak i regular.

Rekordowy pod względem rekrutacji przełom roku 2021 i 2022 oraz jeszcze bardziej dynamiczny wzrost zatrudnień w ostatnich miesiącach - rynek IT nabiera nowego tempa i wygląda na to, że nie zamierza się zatrzymywać. Dotyczy to oczywiście również wynagrodzeń.

Potwierdzenie znajdziemy w 11. edycji "Raportu Płacowego" agencji Antal, przeprowadzonego na przestrzeni drugiego półrocza 2021 roku i pierwszego półrocza 2022 roku, z którego wynika, że w porównaniu do zeszłorocznej edycji badania specjaliści i menedżerowie z branży IT osiągnęli zarobki wyższe o 34 proc. w roku bieżącym. Ze średnim wynikiem 18 843 zł brutto są - poza kadrą zarządzającą - najlepiej opłacanymi pracownikami w Polsce, a jednocześnie najbardziej pożądanymi, nie tylko przez polskich, ale i zagranicznych pracodawców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie

- Co najmniej kilkuletnie doświadczenie komercyjne, umiejętność rozwiązywania problemów i pracy w zespole, samodzielność i dobra znajomość wymaganej przez pracodawcę technologii - programiści, którzy spełniają te warunki, są dzisiaj rozchwytywani - mówi Magdalena Rogóż, ekspertka ds. rynku IT ze szkoły programowania Kodilla.com.

- Pracodawcy najczęściej szukają osób z poziomu regular, senior i lead, czyli przynajmniej ze średnio zaawansowaną wiedzą w branży IT. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jeżeli ktoś dopiero startuje do pracy w tym sektorze, ma szansę stać się atrakcyjnym kandydatem zdecydowanie szybciej, niż w innych branżach - mówi Edyta Morek, senior consultant, Antal IT Services.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża idzie na rekord. Pracodawcy dają nawet pięciocyfrowe podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA