×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Branża idzie na rekord. Pracodawcy dają nawet pięciocyfrowe podwyżki

  • jk
  • 25 lip 2022 20:00

Ze średnim wynikiem 18 843 zł i podwyżkami, które w ciągu roku potrafią sięgnąć 10 tys. zł, specjaliści IT są - poza kadrą zarządzającą - najlepiej opłacanymi pracownikami w Polsce. Kto zarabia najwięcej?

Branża idzie na rekord. Pracodawcy dają nawet pięciocyfrowe podwyżki
Według danych przekazanych Kodilla.com przez Antal najwięcej ofert - około 20 tygodniowo - otrzymują Java developerzy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z badań agencji Antal wynika, że stawki dla niektórych stanowisk IT w ciągu ostatniego roku, a nawet półrocza, bardzo mocno wzrosły.
  • Przykładowo, senior DevOps engineer zarabia pomiędzy 28 a 32 tys. zł netto, a senior security engineer - 26-30 tys. zł netto.
  • Według danych przekazanych Kodilla.com przez Antal najwięcej ofert - około 20 tygodniowo - otrzymują Java developerzy. W tej kategorii poszukiwani są kandydaci na stanowiskach zarówno senior, jak i regular.

Rekordowy pod względem rekrutacji przełom roku 2021 i 2022 oraz jeszcze bardziej dynamiczny wzrost zatrudnień w ostatnich miesiącach - rynek IT nabiera nowego tempa i wygląda na to, że nie zamierza się zatrzymywać. Dotyczy to oczywiście również wynagrodzeń.

Potwierdzenie znajdziemy w 11. edycji "Raportu Płacowego" agencji Antal, przeprowadzonego na przestrzeni drugiego półrocza 2021 roku i pierwszego półrocza 2022 roku, z którego wynika, że w porównaniu do zeszłorocznej edycji badania specjaliści i menedżerowie z branży IT osiągnęli zarobki wyższe o 34 proc. w roku bieżącym. Ze średnim wynikiem 18 843 zł brutto są - poza kadrą zarządzającą - najlepiej opłacanymi pracownikami w Polsce, a jednocześnie najbardziej pożądanymi, nie tylko przez polskich, ale i zagranicznych pracodawców.

Czytaj też: Pieniądze w tej branży są niesamowite, a liczba ofert pracy wzrosła 2,5-krotnie

- Co najmniej kilkuletnie doświadczenie komercyjne, umiejętność rozwiązywania problemów i pracy w zespole, samodzielność i dobra znajomość wymaganej przez pracodawcę technologii - programiści, którzy spełniają te warunki, są dzisiaj rozchwytywani - mówi Magdalena Rogóż, ekspertka ds. rynku IT ze szkoły programowania Kodilla.com.

- Pracodawcy najczęściej szukają osób z poziomu regular, senior i lead, czyli przynajmniej ze średnio zaawansowaną wiedzą w branży IT. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jeżeli ktoś dopiero startuje do pracy w tym sektorze, ma szansę stać się atrakcyjnym kandydatem zdecydowanie szybciej, niż w innych branżach - mówi Edyta Morek, senior consultant, Antal IT Services.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Branża idzie na rekord. Pracodawcy dają nawet pięciocyfrowe podwyżki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA