×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Boże Narodzenie: Ile pracodawcy przeznaczą na świąteczne prezenty i premie dla pracowników?

  • Autor: PAP/AT
  • 6 gru 2017 13:01

Od 100 do 300 zł - tyle przeciętnie planują wydać firmy na jednego pracownika z okazji Bożego Narodzenia – wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska.

Boże Narodzenie: Ile pracodawcy przeznaczą na świąteczne prezenty i premie dla pracowników?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• 8 na 10 pracodawców z okazji świąt i Nowego Roku szykuje dla pracowników niespodzianki.

• Większość z przebadanych przedsiębiorców deklaruje, że w tym roku zdecydowało się na świąteczne inicjatywy dla swoich pracowników.

• Firmy jako najskuteczniejsze postrzegają wciąż spotkania wigilijne w gronie pracowników.

• Są popularniejsze niż np. premie.

Jak wskazano, 82 proc. przedsiębiorców, którzy wzięli udział w 36. edycji badania "Plany Pracodawców", deklaruje, że w tym roku zdecydowało się na świąteczne inicjatywy dla swoich pracowników. "W 2015 roku z takimi działania mogliśmy spotkać się w 9 na 10 firm, przed rokiem w 85 proc. zakładów pracy" - wynika z badania.

"Firmy (...) jako najskuteczniejsze postrzegają wciąż spotkania wigilijne w gronie pracowników, ale coraz częściej te spotkania różnią się od tych tradycyjnych. Przypominają zajęcia integracyjne" - zaznaczyła Monika Hryniszyn z Randstad Polska.

Czytaj też: Prezenty na święta dla pracowników: Jak uniknąć podatku?

Najczęściej w firmach organizowane są spotkania przedświąteczne dla wszystkich pracowników (40 proc.). Są popularniejsze niż np. premie - wskazano. "Z roku na rok w tempie 2 punktów procentowych spada jednak liczba takich wigilijnych kolacji w firmowym gronie, a na znaczeniu zyskują bonusy pieniężne dla pracowników. Na okolicznościowe premie zdecydowało się w tym roku 37 proc. ankietowanych przedsiębiorców" - napisano.

Gdy firma decyduje się na wypłatę dodatku świątecznego, to w większości przypadków przyznaje go całej załodze (84 proc.). Nie zawsze jest to jednakowa kwota - 2/3 pracodawców różnicuje je, np. w zależności od stanowiska czy działu - podkreślono.

Według badaczy firmy rzadziej niż przed rokiem fundują pracownikom bony towarowe, częściej obdarowują ich upominkami. "Wspomniane rozwiązania wybiera co czwarty pracodawca" - wskazano. Dodano, że w większości przedsiębiorstw, w których szefowie wręczą pracownikom bony, otrzyma je każdy zatrudniony (92 proc.).

Czytaj też: Koniec wigilii firmowych i prezentów dla pracowników?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Boże Narodzenie: Ile pracodawcy przeznaczą na świąteczne prezenty i premie dla pracowników?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA