PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

BIG InfoMonitor: Program 500 plus pomaga wyjść z długów

  • Autor: PAP/AT
  • 31 mar 2017 12:02

Program 500 plus przynajmniej części osób pomógł nie wpaść w problemy, a także spłacić długi finansowe na mniejsze sumy - wynika z raportu BIG InfoMonitor

BIG InfoMonitor: Program 500 plus pomaga wyjść z długów
500 plus pomaga rodzinom spłacić długi finansowe (fot.fotolia)
REKLAMA

• W ciągu 12 miesięcy, od końca lutego 2016 r. do końca lutego 2017 r., liczba osób z przeterminowanymi płatnościami na kwoty do 2 tys. zł rosła w mniejszym tempie niż wszystkich dłużników.

• Zakładaliśmy, że start programu 500+ pozwoli części najuboższych osób wydobyć się z zadłużenia, z którym wcześniej sobie nie radzili, a także uniknąć trafienia do Rejestru Dłużników BIG - wskazał wiceprezes BIG InfoMonitor Mariusz Hildebrand.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nasze przewidywania w pewnym stopniu się sprawdziły - powiedział.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, większość, bo aż 62 proc. badanych nie potrafiła określić wydarzenia politycznego lub ekonomicznego, które najbardziej wpłynęło na ich obecną sytuację finansową.

Ci, którzy wymienili jednak takie zdarzenie, w zdecydowanej większości wskazali właśnie na wprowadzenie programu 500 plus.

Biorąc pod uwagę, że z tej formy pomocy państwa korzysta 2,56 mln rodzin (19 proc. gospodarstw domowych w Polsce), właściwie wszyscy zainteresowani dostrzegli znaczenie programu (w badaniu uczestniczyły osoby w wieku 18-65 lat) - zwraca uwagę BIG.

Czytaj też: Program 500 plus będzie kontynuowany?

Zdaniem BIG interesujący jest fakt, że program 500 plus zdecydowanie bardziej został dostrzeżony przez kobiety - 31 proc. wskazań, niż mężczyzn - 18 proc.

"Zakładaliśmy, że start programu 500+ pozwoli części najuboższych osób wydobyć się z zadłużenia, z którym wcześniej sobie nie radzili, a także uniknąć trafienia do Rejestru Dłużników BIG" - wskazał wiceprezes BIG InfoMonitor Mariusz Hildebrand. "Nasze przewidywania w pewnym stopniu się sprawdziły" - dodał.

Z danych wynika, że w ciągu 12 miesięcy, od końca lutego 2016 r. do końca lutego 2017 r., liczba osób z przeterminowanymi płatnościami na kwoty do 2 tys. zł rosła w mniejszym tempie niż wszystkich dłużników. Jak podkreślił BIG, w przypadku niesolidnych dłużników notowanych w BIG InfoMonitor ich udział spadł w ciągu roku z niemal 40 proc. do niecałych 35 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: BIG InfoMonitor: Program 500 plus pomaga wyjść z długów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA