PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Biedronka zaprasza na rozmowy płacowe. To odpowiedź na apel związków

  • KDS
  • 12 sie 2022 16:57

W Biedronce trwa dyskusja na temat podwyższenia wynagrodzeń. - Spotkanie na temat zasad wynagradzania pracowników Jeronimo Martins Polska planowane jest na wrzesień. Zapraszamy przedstawicieli związków zawodowych do wzięcia w nim udziału - informuje Katarzyna Strugalska, dyrektor ds. relacji pracowniczych w sieci Biedronka.

Biedronka zaprasza na rozmowy płacowe. To odpowiedź na apel związków
Grupa Jeronimo Martins działa w trzech krajach - Polsce, Portugalii i Kolumbii. Łącznie zatrudnia ponad 115 tys. pracowników (Fot. PTWP)
REKLAMA

Związki Swój apel argumentowały m.in. pogarszającą się sytuacją życiową pracowników.  Zdaniem związkowców podwyżki nie tylko zrekompensują pracownikom rosnące koszty życia, ale także pozytywnie zmotywują do pracy w czasie, kiedy są obciążeni dodatkowymi obowiązkami, co wynika ze zwiększonej rotacji w spółce. Przestrzegali też, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia, pracownicy mogą zacząć odchodzić z firmy.

Zapytaliśmy Biedronkę jak odnosi się do tej kwestii. W przesłanej nam odpowiedzi firma podkreśliła, że JMP stale zwiększa zatrudnienie oraz utrzymuje dialog ze związkami zawodowymi, regularnie organizując spotkania z ich przedstawicielami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W czasie spotkań istnieje możliwość prowadzenia dyskusji, składania wniosków i zadawania pytań osobom prezentującym JMP. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 23 czerwca 2022 r. Nie wziął w nim jednak udziału żaden przedstawiciel Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w JMP, Komisji Zakładowej Solidarność 80 w JMP oraz Komisji Międzyzakładowej Sierpień 80 w Bydgoszczy (to związki zawodowe, które zaapelowały o podwyżkę pensji) choć w planie spotkania przewidziano rozmowy na temat kształtowania wynagrodzeń - komentuje Katarzyna Strugalska, dyrektor ds. relacji pracowniczych w sieci Biedronka.

fot. Biedronka
fot. Biedronka
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biedronka zaprasza na rozmowy płacowe. To odpowiedź na apel związków

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA