Biedronka winna byłym pracownikom 290 mln zł? Sieć się tłumaczy

Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi - Biedronka uruchomiło licznik zadłużenia tej sieci dyskontów w stosunku do jej byłych pracowników. Jest na nim ponad 290 mln zł. Firma zapewnia jednak, że długu nie ma, to manipulacja.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka winna byłym pracownikom 290 mln zł? Sieć się tłumaczy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 sie 2015 9:09


- Już w 2003 roku pani Bożena Łopacka obliczyła, iż Biedronka na skutek fałszowania ewidencji czasu pracy nie wypłaciła pracownikom za pracę w nadgodzinach ok. 125 mln zł. Kwotę tę potwierdził wyrok Sądu Najwyższego. Sąd potwierdził również, że wyzysk pracowników był planowy, a oszukiwanie dostawców było elementem strategii działania Biedronki - przekonuje Stowarzyszenie na łamach "Gazety Wyborczej".

Do tych 125 mln zł Stowarzyszenie doliczyło odsetki. I nadal je dolicza, bo licznik uruchomiony w połowie tego tygodnia ciągle bije. Biedronka - ich zdaniem - jest od wielu lat bezkarna, bo parasol ochronny nad siecią rozciągnęły "najwyższe władze PO". Jednym z przejawów tego stanu rzeczy ma być order przyznany dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins (właściciel Biedronki) Pedro Pereira da Silvie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tyle ma do powiedzenia Stowarzyszenie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Co na to sieć? Biedronka odpowiada, że bada dostępne kroki prawne w celu uniemożliwienia Stowarzyszeniu rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kolporter 2015-08-15 16:12:05

Wyrok Sądu jest rozpowszechnianiem nieprawdziwej informacji? Czegoś nie rozumiem ...... To Biedronka niewinna?

holender iwan 2015-08-15 16:07:00

Tak wygląda kapitał zachodni wspierany przez tych co chcieli ich odznaczać dajcie im jeszcze odznaczenia i pełną władzę a wtedy z poparciem zniszczą wszystkie Polskie sklepy i cały rodzimy biznes

eryk 2015-08-15 15:00:18

A że tak zapytam... Czy to stowarzyszenie zajmuje sie tez innymi sieciami marketów? Bo z mojej wiedzy wiem że zdecydowana większość okrada pracowników. Czy z kolei inne sieci są pozostawione w spokoju bo są wyróżnione w jakiś sposób przez stowarzyszenie? Nie wiem jak było w Biedronce kiedyś ale wiem ze dziś jest to najlepszy pracodawca pośród innych sieci sklepów.