×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Będzie waloryzacja oraz 13. i 14. emerytury

  • Autor: PAP/RAF
  • 31 sie 2020 9:35

Mimo ogromnych zagrożeń gospodarczych w przyszły roku będą trzynaste i czternaste emerytury oraz waloryzacja emerytur - pisze premier Mateusz Morawiecki.

Będzie waloryzacja oraz 13. i 14. emerytury
(Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • - Po latach poświęceń i wyrzeczeń zasłużyliście Państwo na to, by spędzić emeryturę spokojnie, w poczuciu bezpieczeństwa - pisze Morawiecki.
  • - Wielu z Państwa zadaje sobie pytanie czy w czasie tak ogromnych wydatków starczy jeszcze pieniędzy na to, by zagwarantować 13. i obiecaną na przyszły rok 14. emeryturę - dodał.
  • - Chcę więc podkreślić z całą mocą, że właśnie środki na emerytury zagwarantowaliśmy w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności - podkreślił premier.

Jak podaje "Super Express", już wszystko jasne w sprawie przyszłorocznej waloryzacji oraz 13-tki i 14-tki. Premier Mateusz Morawiecki w specjalnym liście do milionów seniorów, który gazeta publikuje, ujawnia, że najbiedniejsi emeryci będą mogli liczyć na 50 zł brutto kwotowej waloryzacji, czyli ok. 40 zł netto.

- Po latach poświęceń i wyrzeczeń zasłużyliście Państwo na to, by spędzić emeryturę spokojnie, w poczuciu bezpieczeństwa - pisze Morawiecki.

- Nieprzewidziane wydarzenia, takie jak atak wirusa, nie mogą przekreślić marzenia o złotej jesieni życia. Wiem, że dla Wielu z Państwa najtrudniejsze momenty epidemii były pełne niepokoju i lęku (...). Epidemia sprawiła również, że wiele osób niepokoi się o stan swoich finansów. Mierzymy się z największym kryzysem gospodarczym, jak mówi wielu, co najmniej od wojny - zaznaczył premier.

- Wielu z Państwa zadaje sobie pytanie czy w czasie tak ogromnych wydatków starczy jeszcze pieniędzy na to, by zagwarantować 13. i obiecaną na przyszły rok 14. emeryturę. Chcę więc podkreślić z całą mocą, że właśnie środki na emerytury zagwarantowaliśmy w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności. W czasie kryzysu to osoby najbardziej potrzebujące i najbardziej zagrożone konsekwencjami epidemii powinny mieć pewność jutra. Emerytury - te, które już państwo otrzymują i te, które nasz rząd obiecał - trafią do seniorów - podkreślił premier.

Czytaj też: Zwiększenie bezrobocia, szarej strefy i inflacji. Przedsiębiorcy przeciwko podniesieniu płacy minimalnej

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Będzie waloryzacja oraz 13. i 14. emerytury

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • darek 2020-10-05 16:38:06

    Już nawet nie ma co analizować prognoz emerytalnych, bo te tylko dołują. Nie ma co się oszukiwać, że trzeba oszczędzać, a ppk może tutaj wyjątkowo skutecznie pomóc, bo i zasady proste a i koszt wręcz symboliczny

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA