PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Będą wyższe ulgi na dzieci? Posłowie są za

  • Autor: PAP
  • 21 paź 2014 18:10

Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny przewiduje projekt zmian w PIT.

Będą wyższe ulgi na dzieci? Posłowie są za
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Dziś w Sejmie posłowie wszystkich klubów zadeklarowali poparcie dla inicjatywy podwyższającej ulgi na dzieci.

"To jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych ustaw w tej kadencji Sejmu" - mówiła Joanna Mucha (PO), sprawozdawczyni sejmowej komisji finansów.

Czytaj też: Konieczna dyskusja ws. wpływu ulg na dzieci na zasiłki rodzinne

Poinformowała też, że podczas posiedzenia komisji finansów jedyne poprawki do - przygotowanego przez resort finansów projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw - wniosło Biuro Legislacyjne Sejmu. "Miały one charakter wyłącznie redakcyjny i doprecyzowujący" - zaznaczyła.

Czytaj też: MF: nie trzeba podnosić podatków, by sfinansować wyższe ulgi i emerytury

Mucha przekonywała, że rząd bardzo konsekwentnie prowadzi politykę wspierania rodzin. Dodała, że ten projekt dotyczy rodziców dzieci, którzy rozliczają się według skali podatkowej. Jak mówiła, zmiana polega na podwyższeniu o 20 proc. ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko. Oznacza to, że ulga na trzecie dziecko wzrośnie do 1668 zł do 2 tys. zł, a na kolejne dzieci z 2 tys. 224 zł do 2 tys. 700 zł.

"To są znaczne wzrosty, ale jeszcze ważniejszy jest drugi element tej ustawy, czyli wprowadzenie nowego rozwiązania polegającego na tym, że podatnik ma możliwość odliczenia pełnej kwoty ulgi, czyli może odliczyć kwotę stanowiącą różnicę między kwotą przysługującego podatnikowi odliczenia, a kwotą odliczoną w zeznaniu podatkowym" - wskazała.

Podkreśliła, że z nowych przepisów skorzystać powinno ok. 2 mln podatników wychowujących 2,4 mln dzieci. "Zakres oddziaływania tej ustawy jest więc ogromny" - podkreśliła.

Przedstawiciele wszystkich klubów zapowiedzieli we wtorek poparcie dla proponowanych rozwiązań.

Jacek Brzezinka (PO) podkreślał, że w ostatnich latach rząd zrealizował cały pakiet rozwiązań służących wsparciu rodziny. Dodał, że ten projekt jest wyczekiwany przez wiele rodzin. "Chcemy poprzeć dobre, korzystne dla polskich rodzin rozwiązania" - mówił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą wyższe ulgi na dzieci? Posłowie są za

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA