PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Będą podwyżki w Polskiej Grupie Górniczej. Szczegółow nie znamy

Związkowcy i zarząd Polskiej Grupy Górniczej wstępnie uzgodnili w piątek warunki porozumienia regulującego zasady tegorocznego wzrostu wynagrodzeń w największej górniczej spółce. Porozumienie ma być podpisane w najbliższy wtorek, dzień po spotkaniu związkowców z szefem MAP.

  • Autor: PAP/JP
  • 18 lut 2022 16:24
Będą podwyżki w Polskiej Grupie Górniczej. Szczegółow nie znamy
Po podwyżce średnie wynagrodzenie w Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ma wzrosnąć powyżej 8800 zł (fot. mat. PGG)
REKLAMA
  • Do czasu formalnego podpisania porozumienia przedstawiciele stron nie chcą oficjalnie mówić o jego szczegółach.
  • Nieoficjalnie uczestnicy negocjacji mówią o 7,5-procentowym wzrośnie średniego wynagrodzenia w tym roku, zaś podwyżka ma być naliczana od kwoty średniej pensji na poziomie 8200 zł.
  • Po podwyżce średnie wynagrodzenie w Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ma wzrosnąć powyżej 8800 zł.

Jednocześnie związkowcy uzyskali zapewnienie, że w taki sam sposób kształtowane będą wynagrodzenia w dwóch innych spółkach, objętych systemem publicznego wsparcia na podstawie znowelizowanej ustawy górniczej - chodzi o Tauron Wydobycie i Węglokoks Kraj. Tym samym doszłoby do ujednolicenia średniego poziomu zarobków w spółkach, wymienionych w umowie społecznej dla górnictwa.

"Nie chcę mówić o szczegółach; wstępnie uzgodniliśmy projekt porozumienia. Natomiast do jego podpisania najprawdopodobniej dojdzie we wtorek po spotkaniu w Warszawie - bo tam chcemy też postawić ten problem, by rzeczywiście mieć pewność, że we wszystkich spółkach objętych umową społeczną będzie taka sama średnia" - powiedział dziennikarzom po piątkowym spotkaniu lider górniczej Solidarności Bogusław Hutek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jeżeli będzie jednolite wynagrodzenie we wszystkich tych spółkach, bo na tym nam zależy, wtedy we wtorek - jeszcze po jakichś rozmowach - podpiszemy porozumienie, które będzie satysfakcjonowało pracowników Polskiej Grupy Górniczej" - dodał związkowiec.

Pytany o wcześniejszy związkowy postulat 10-procentowej podwyżki, Hutek zaznaczył, iż poziom ten wynikał "z pewnego uśrednienia w spółkach". "Natomiast jeżeli rzeczywiście średnio (w trzech spółkach objętych umową społeczną dla branży - PAP) wyjdzie to inaczej, to nie możemy wyjść przed szereg, bo niestety, ale nikt nam tego nie da. Chcemy jednak w Warszawie się upewnić, że to będzie jednakowa średnia we wszystkich tych spółkach" - wyjaśnił szef górniczej "S".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą podwyżki w Polskiej Grupie Górniczej. Szczegółow nie znamy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA