PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Będą podwyżki dla pracowników sądów i prokuratur

  • Autor: PAP/bad
  • 5 lip 2019 12:29

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników sądów i prokuratur średnio o 450 zł brutto na etat od października 2019 r. oraz o kolejne 450 zł brutto na etat od stycznia 2020 r. - przewiduje podpisane w czwartek wieczorem porozumienie miedzy protestującymi związkowcami a Ministerstwem Sprawiedliwości.

Będą podwyżki dla pracowników sądów i prokuratur
Adobe Stock
REKLAMA
  • Podwyżkami mają zostać objęci asystenci, urzędnicy, inni pracownicy, kuratorzy oraz specjaliści OZSS. Z informacji przekazanych przez sztab protestacyjny wynika, że porozumienie kończy niemal dwumiesięczny protest związkowców.
  • Od 7 maja związkowcy pracowników sądów i prokuratury protestują w miasteczku namiotowym przed gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości. Protestujący domagali się m.in. podwyżek wynagrodzeń o 650 zł w tym roku i o 500 zł w kolejnym.
  • Związkowcy postulowali też przyjęcie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi ustawy, która systemowo ureguluje warunki pracy w sądach i prokuraturze. W czerwcu resort sprawiedliwości przekazał związkowcom projekt ustawy w tej sprawie.

- Dzięki trwającemu od dnia 7 maja 2019 r. protestowi pracowników sądów i prokuratury, ogromnemu poświęceniu i zaangażowaniu osób, które przebywały nieprzerwanie, w upale i w deszczu przez dwa miesiące - 24 godziny na dobę w Miasteczku namiotowym usytuowanym przy Ministerstwie Sprawiedliwości oraz nieustającym działaniom Sztabu Protestacyjnego informujemy, że dzisiaj po godzinie 19. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości - Prokuratorem Generalnym reprezentowanym przez - Michała Wójcika - Sekretarza Stanu a przedstawicielami Sztabu Protestacyjnego Miasteczka Pracowników Sądów i Prokuratury - przekazał sztab protestacyjny.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik określił porozumienie jako "wspólny sukces". - Jest to wspólny sukces. Przez ostatnie kilka tygodni prowadziliśmy częste spotkania i rozmowy w tej sprawie. To jest bardzo dobre porozumienie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników sądów i prokuratur - oświadczył wiceminister.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodał, "negocjacje z protestującymi były trudne, ale owocne". - Najważniejszy jest jednak finał i jesteśmy z niego zadowoleni - zaznaczył.

- Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wielokrotnie zwracał uwagę na to, że sytuacja pracowników sądów i prokuratur musi ulec poprawie i dlatego od dawna zabiegaliśmy o dobre porozumienie, które zabezpiecza godne warunki pracy tej grupy liczącej około 40 tys. osób - dodał Wójcik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą podwyżki dla pracowników sądów i prokuratur

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA