BASF: 4,2 mln euro premii dla pomysłowych pracowników

Dzięki swoim pomysłowym pracownikom, firma BASF zaoszczędziła ponad 50 milionów euro we wszystkich swoich zakładach na świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BASF: 4,2 mln euro premii dla pomysłowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

21 mar 2013 9:25


W ubiegłym roku największy koncern chemiczny na świecie wdrożył prawie 20 tys. propozycji ulepszeń zaproponowanych przez pracowników. Otrzymali oni wysokie premie, na łączną kwotę 4,2 mln euro.

Zmobilizowanie załogi do pracy nad ulepszaniami opłaca się zarówno firmie jak i samym zatrudnionym.

W samym tylko BASF Verbund w Ludwigshafen wdrożono 7 tys. pomysłów. Dzięki nim pracownicy placówki przyczynili się do zaoszczędzenia ponad 30 milionów euro dla firmy w 2012 roku.

Jedna dwunasta zaoszczędzonej kwoty to efekt prac trzech pracowników zakładów produkujących rozpuszczalniki (Augusta Sadowskiego, Udo Storck’a i Willi’ego Haag’a).

Ich propozycja polegała na przebudowie chłodnicy powietrza w taki sposób, by w pełni wykorzystać zdolności produkcyjne zakładu nawet w czasie wysokich temperatur panujących na zewnątrz. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na niewystarczający poziom chłodzenia i kondensacji.

Teraz firma BASF może realizować duże zamówienia na dostawy rozpuszczalników latem, a wspomniani pracownicy mogą cieszyć się z rekordowych premii wynoszących 170 000 euro.

Warto dodać, że BASF to jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Rokrocznie jej pracownicy zgłaszają do opatentowania ponad tysiąc rozwiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.