Atrakcyjna praca dla Polaków tuż za polską granicą

Nie tylko lepsze stawki godzinowe, ale i większe przywileje pracowników kuszą Polaków, którzy zdecydowali się na pracę w Czechach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Atrakcyjna praca dla Polaków tuż za polską granicą

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 paź 2013 13:50


W 2012 r. najczęściej do Czech emigrowali za pracą spawacze, górnicy, tokarze, frezerzy, elektrycy, personel hotelowy w tym: pokojowki, kelnerzy, recepcjoniści, kucharze i pracownicy administracyjni. Nie brakowało równiż ofert dla specjalistów od spraw marketingu.

Bez problemu pracę mogą znaleźć również mechanicy, ponieważ zatrudnienie można uzyskać w fabrykach Skody, Toyoty, Peugeota, Citronea czy Hyundaia. Przykładowo zarobki w fabryce Skody to ok. 40 tys. koron miesięcznie co daje ok. 6,4 tys. złotych.

Przedstawiciele innych zawodów również nie mogą narzekać na czeskie wynagrodzenia: programista zarabia 6 tys. zł, kierowca - 6,6 tys. zł., pracownik biurowy - 3,4 tys. zł, księgowy - 3,2 tys. zł, sprzedawca - 2,4 tys. zł, ogrodnik - 2,7 tys. zł, monter maszyn - 3,3 tys. zł, a budowlaniec - 3,5 tys. zł

Co z językiem? Jeśli nie język czeski, to wystarczy angielski na poziomie podstawowym, a w przypadku niektórych pracodwców wystarczająca jest umiejętność mówienia po polsku.

Dodatkowym atutem pracy w Czechach są również w większości przypadków darmowe posiłki w pracy, a także bony żywieniowe bądź bony na mleko dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.