PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Anna Zalewska: Racjonalnie policzyliśmy pieniądze na podwyżki dla nauczycieli

  • Autor: PAP/JS
  • 4 wrz 2017 21:10

Racjonalnie policzyliśmy pieniądze, nie chcemy, aby to samorządy ponosiły koszty podwyżek dla nauczycieli - mówiła minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Anna Zalewska: Racjonalnie policzyliśmy pieniądze na podwyżki dla nauczycieli
Adobe Stock
REKLAMA

W poniedziałek (4 września), podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolonego premier Beata Szydło zapowiedziała, że pensje nauczycieli wzrosną w ciągu trzech lat o 15 proc. Pierwsza podwyżka ma nastąpić 1 kwietnia 2018 r., druga - 1 stycznia 2019 r., trzecia 1 stycznia 2020 r.

"Racjonalnie policzyliśmy te pieniądze; chcemy, żeby to nie samorządy ponosiły koszty wymyślonych przez nas podwyżek, bo tak już bywało za poprzedniej władzy. Chcemy dodatkowych pieniędzy, jesteśmy odpowiedzialni, chcemy dbać o nauczycieli" - powiedziała Zalewska wieczorem w TVP Info.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśliła, "to są ogromne pieniądze, ogromne pieniądze dla całego systemu, bo to będą dodatkowe pieniądze do subwencji oświatowej".

"Pięcioprocentowa podwyżka dla wszystkich nauczycieli; mamy też w Karcie nauczyciela różnego rodzaju pieniądze zapisane, ale które będą związane z jakością pracy nauczyciela i doskonaleniem zawodowym nauczyciela. To jest 1,5 mld zł. W związku z tym, że od 2012 r. nikt nie widział, że zmienia się rzeczywistość i że trzeba zadbać o nauczyciela, w tym roku po raz pierwszy pojawiła się waloryzacja, nie podwyżka" - dodała Zalewska.

Pytana, czym według niej jest dobra szkoła, minister odpowiedziała: "Dobra szkoła to taka, która dostrzega ucznia i myśli o jego przyszłości; stara się, by był samodzielny, by zadawał odważne pytania, by był świetnym matematykiem, informatykiem, żeby znał język obcy, potrafił czytać, świetnie odbierał teksty współczesnej kultury, a jednocześnie znał swoją historię; przy tym powinien być zdrowy, stąd nasza troska o sale gimnastyczne".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Anna Zalewska: Racjonalnie policzyliśmy pieniądze na podwyżki dla nauczycieli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA