×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Amerykańscy ekonomiści: Osoby homoseksualne zarabiają więcej

  • Autor: MN
  • 6 gru 2017 16:17

Amerykańscy ekonomiści ustalili, że geje zarabiają więcej od mężczyzn heteroseksualnych. Ta sama zasada dotyczy lesbijek.

Amerykańscy ekonomiści: Osoby homoseksualne zarabiają więcej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Na amerykańskim rynku pracy do tej pory funkcjonowały dwa pojęcia odnoszące się do orientacji seksualnej: „lesbijska premia” i „gejowska kara”. To pierwsze odnosi się do udokumentowanego faktu, że lesbijki zarabiają w USA więcej niż kobiety heteroseksualne. Z mężczyznami było jednak do tej pory inaczej. Oni zarabiali mniej od mężczyzn heteroseksualnych. Ale i to uległo już zmianie, co udowadniają przeprowadzone w ostatnich latach badania ankietowe.

- Dwaj ekonomiści Christopher Carpenter i Samuel Eppink powiązali orientację seksualną z zarobkami dorosłych Amerykanów, którzy wzięli udział w ankietach National Health Interview 2013-2015. Okazało się, że homoseksualni, pełnoetatowi mężczyźni zarabiają przeciętnie o 10 proc. więcej niż podobnie zatrudnieni mężczyźni heteroseksualni – informuje serwis Quartz at Work.

Różnica w wynagrodzeniu gejów była widoczna niezależnie od rasy, wieku, pochodzenia czy też wielkości firmy.

Badania potwierdziły też, że lesbijki zarabiają lepiej o 9 proc. Natomiast najgorzej opłacane są osoby o orientacji biseksualnej, niezależnie od tego, czy dotyczy to kobiet, czy mężczyzn.

Czytaj też: W tej branży co czwarty kierownik zarabia przynajmniej 15 tys. zł

Nie jest jednak aż tak kolorowo. Carpenter i Eppink zwracają uwagę, że zatrudnienie homoseksualistów w USA nadal stoi na niskim poziomie.

Ponadto ekonomiści podejrzewają, że zarobki gejów w rzeczywistości wcale nie muszą być wyższe. Statystykę podbija po prostu fakt, że wielu dobrze usytuowanych gejów (prezesów, menedżerów) przyznaje się dzisiaj chętniej do swojej orientacji w ankietach, co jeszcze kilka lat temu postrzegali jako zbyt ryzykowne. W ten sposób część zarobków, które były przypisywane osobom heteroseksualnym, teraz wlicza się do „puli” gejów. Ale trzeba pamiętać, że są to tylko teorie. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Amerykańscy ekonomiści: Osoby homoseksualne zarabiają więcej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA