Amazon: Jeśli wynagrodzenia na rynku wzrosną, my także podniesiemy pensje pracownikom

• Zdaniem związkowców z Amazona, wyniki finansowe firmy nie przekładają się na wynagrodzenia jej pracowników.
• Amazon z kolei twierdzi, że co roku analizuje pensje zatrudnionych i jeśli rynek tego wymaga - podnosi je.
• Jak przekonuje spółka, w ubiegłym roku wynagrodzenia pracowników wzrosły nawet o 12,5 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon: Jeśli wynagrodzenia na rynku wzrosną, my także podniesiemy pensje pracownikom

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 sie 2016 10:45


Jak wskazują związkowcy z "Solidarności", zysk netto firmy Amazon za drugi kwartał 2016 r. wyniósł 857 mln dolarów, a właściciel firmy Jeff Bezos z majątkiem wartym 65,7 mld dolarów awansował na liście najbogatszych ludzi świata "Forbesa" na 3. miejsce. Tymczasem pracownik w polskim oddziale spółki zarabia 14 zł brutto na godzinę.

- Amazon twierdzi, że bierze pod uwagę bardzo wiele czynników, aby być konkurencyjnym na rynku, choć w ostatnim czasie jesteśmy świadkami, kiedy zaczyna brakować rąk do pracy, a firma ma problemy ze znalezieniem pracowników - mówi Grzegorz Cisoń, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Amazon. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Z punktu widzenia Amazona

Z kolei Amazon twierdzi, że na każdym rynku, na którym działa, oferuje konkurencyjne pensje - a co roku spółka poddaje je przeglądowi.

- W zeszłym roku podnieśliśmy pensje naszych pracowników w Poznaniu i Wrocławiu o nawet 12,5 proc. Tegoroczny przegląd płac się jeszcze nie zakończył, wciąż gromadzimy raporty rynkowe, na podstawie których podejmujemy decyzje o wynagrodzeniach pracowników. Jeżeli się okaże, że pensje w regionach, w których mamy nasze centra logistyki e-commerce wzrosły, my także podniesiemy pensje - komentuje Marzena Więckowska z Amazona.

Czytaj też: Amazon zatrudni ponad 110 absolwentów

Jak podkreśla, Amazon zatrudnia już w Polsce na stałych umowach o pracę ponad 6 tys. osób i nieustannie zwiększa zatrudnienie.

- By zrekrutować i zatrzymać najlepszych pracowników, musimy zawsze oferować bardzo dobre warunki pracy i konkurencyjne wynagrodzenie - dodaje Więckowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Amazonczyk 2016-09-22 20:18:10

Pensje kijowe a warunki pracy beznadziejne. tyle w temacie