Amazon: Byli pracownicy zatrudnieni przez Manpowera upominają się o wynagrodzenia

Byli pracownicy Amazona skarżą się, że agencja pracy tymczasowej, przez którą zostali tam zatrudnieni, od miesięcy nie wypłaca im świadczeń. Agencja Manpower twierdzi, że o żadnych zaległościach nie może być mowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon: Byli pracownicy zatrudnieni przez Manpowera upominają się o wynagrodzenia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 gru 2014 10:28


O całej sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". Do Związku Syndykalistów Polski zgłosili się pracownicy, którzy byli zatrudnieni w centrum dystrybucyjnym Amazona w Sadach pod Poznaniem.

Pracowali za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Poskarżyli się, że agencja Manpower od wielu miesięcy nie wypłaca im pieniędzy za nadgodziny.

Czytaj też: Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

Według pracowników Amazona każdemu z nich zalega z zapłaceniem około 1600 zł. Twierdzą, że Manpower ciągle przekłada termin wypłaty należności. Wczoraj (16 grudnia) zaprotestowali pod warszawską siedzibą agencji - donosi dziennik.

Czytaj też: Amazona czeka fala odejść. Pracownicy wrócą do pośredniaków

Agencja Manpower, która prowadziła dla firmy Amazon rekrutację trzech tysięcy pracowników tymczasowych twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne, a wszystkie osoby, o których mówi ZSP otrzymały należne im wynagrodzenia.

- Zarzuty, które stawia nam Związek Syndykalistów Polski, nie mają podstaw prawnych i rzucają fałszywe światło na naszą firmę - mówi dla "GW" Tomasz Walenczak, dyrektor operacyjny w ManpowerGroup.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

racionale 2017-01-09 13:29:33

To się albo szybko zebrali, albo chcą naciągnąć na kasę, bo Amazon już od dawna nie współpracuję z tą agencją.