PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Akcjonariusze Impela bez dywidendy za 2015 r. Firma stawia na rozwój

  • Autor: JP
  • 22 mar 2016 12:33

• Grupa Impel, największy krajowy dostawca usług outsourcingowych, utrzymała trwający od lat trend wzrostu przychodów ze sprzedaży.
• Dla spółki korzystniejsze będzie zatrzymanie w całości wypracowanego zysku na pokrycie zwiększonych kosztów pracy - wyjaśnił prezes Impela Grzegorz Dzik.

Akcjonariusze Impela bez dywidendy za 2015 r. Firma stawia na rozwój
Służby operacyjne i handlowe przeprowadziły w Impel waloryzację ponad 4 tys. kontraktów. (Fot. Impel)
REKLAMA

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy Impel wyniosły w 2015 roku 1,81 mld zł i były o ponad 7 proc. wyższe niż rok wcześniej. Sprzedaż usług facility management przekroczyła 1,2 mld zł, a segmentu bezpieczeństwo 0,55 mld zł, co oznacza wzrost odpowiednio o 4 proc. i 14 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego wyniósł 22,9 mln zł wobec 30,5 mln zł rok wcześniej.

- Funkcjonujemy w bardzo zmiennym otoczeniu, zarówno regulacyjnym, jak i rynkowym, co znajduje odzwierciedlenie w naszych wynikach. Jednak grupa Impel konsekwentnie dostarcza akcjonariuszom zysk. Potrafimy wykorzystać stworzony w grupie potencjał, oferując kolejne usługi i kreując w ten sposób wzrost wartości grupy -  powiedział Grzegorz Dzik, prezes Impel.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2015 grupa postawiła na rozwój wysokospecjalistycznych usług dla biznesu. To właśnie dzięki temu przychody nieprzypisane do dwóch głównych segmentów działalności wzrosły o ponad 60 proc. (do 59,9 mln zł w roku 2015).

- Wartość tego rynku w Unii Europejskiej zwiększyła się do ponad 100 mld dolarów i stale rośnie. Również w Polsce coraz więcej przedsiębiorstw widzi korzyści, jakie można osiągnąć ze współpracy z wyspecjalizowanymi firmami zewnętrznymi. Jesteśmy przekonani, że Impel stanie się istotnym graczem również w tym segmencie rynku. Nasze podejście to sprzedaż usług w formie pakietowej, zwiększenie usług specjalistycznych w oparciu o rosnący udział informatyzacji i automatyzacji procesów - stwierdził prezes Dzik.

Waloryzacja umów - największe wyzwanie w historii

Wysokospecjalistyczne usługi dla biznesu to działalność zdecydowanie mniej podatna na zmiany regulacji prawnych, które znacząco wpływają na segmenty facility management i bezpieczeństwo.

Ze względu na zmiany ustawowe w zakresie oskładkowania umów zleceń, ogłoszone w sierpniu 2015 r., grupa prowadziła negocjacje z kontrahentami w sprawie renegocjacji stawek w związku z nowymi przepisami Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, które weszły w życie od 1 stycznia 2016 r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Akcjonariusze Impela bez dywidendy za 2015 r. Firma stawia na rozwój

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA