×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Adamczyk apeluje do kontrolerów ruchu lotniczego o przyjęcie propozycji PAŻP

 • Autor: PAP/AT
 • 25 kwi 2022 13:18

Położyliśmy na stole bardzo daleko idącą, atrakcyjną i możliwą do spełnienia propozycję; apelujemy o jej przyjęcie - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwracając się do związkowych kontrolerów ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Adamczyk apeluje do kontrolerów ruchu lotniczego o przyjęcie propozycji PAŻP
Andrzej Adamczyk (fot. PAP/Piotr Nowak)
REKLAMA
 • Położyliśmy na stole bardzo daleko idącą i bardzo atrakcyjną, a przy tym, co jest niezmiernie ważne, możliwą do spełnienia propozycję. I apelujemy o jej przyjęcie - powiedział Adamczyk.
 • Strona społeczna zgłosiła 24 postulaty odnoszące się do kwestii bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Wszystkie są parafowane i uzgodnione. Zatem wyzwania negocjacyjne, przed jakimi obecnie stoimy, nie dotyczą już spraw bezpieczeństwa - dodał.
 • Obecnie negocjujemy właściwie wyłącznie kwestie wynagrodzeń i czasu pracy. I dyskutujemy nad oczekiwaniami kontrolerów, które dotyczą znacznego zwiększenia ich pensji - zaznaczył.

"Położyliśmy na stole bardzo daleko idącą i bardzo atrakcyjną, a przy tym, co jest niezmiernie ważne, możliwą do spełnienia propozycję. I apelujemy o jej przyjęcie" - powiedział Adamczyk na podkomisji stałej do spraw transportu lotniczego. Kontynuowała ona swoje posiedzenie dotyczące informacji o działaniach podejmowanych w sprawie rozwiązania konfliktu z kontrolerami ruchu lotniczego oraz przywrócenia pewności połączeń i bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

Podkreślił, że kwestie bezpieczeństwa są fundamentalne. "Dlatego jeszcze przed świętami wielkanocnymi udało się uzgodnić kwestie związane z bezpieczeństwem ruchu lotniczego" - powiedział Adamczyk.

Czytaj też: Kolejna runda rozmów z kontrolerami ruchu lotniczego

Od kilku tygodni toczą się negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania.

Szef MI poinformował, że strona społeczna zgłosiła 24 postulaty odnoszące się do kwestii bezpieczeństwa ruchu lotniczego. "Wszystkie są parafowane i uzgodnione. Zatem wyzwania negocjacyjne, przed jakimi obecnie stoimy, nie dotyczą już spraw bezpieczeństwa, które - jak wszyscy się zgadzamy - nie ma ceny. Obecnie negocjujemy właściwie wyłącznie kwestie wynagrodzeń i czasu pracy. I dyskutujemy nad oczekiwaniami kontrolerów, które dotyczą znacznego zwiększenia ich pensji" - powiedział Adamczyk.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Adamczyk apeluje do kontrolerów ruchu lotniczego o przyjęcie propozycji PAŻP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Adaś 2022-04-26 09:39:19

  W mojej opinii to jeden z najbardziej niekompetentnych ministrów ostatniego 30-lecia.

 • Maciej Sosna 2022-04-25 17:24:42

  Jednak Pan Minister dał się ograć jak małe dziecko. Najpierw się z nimi dogadywał po cichu w sowich gabinetach w marcu. I uwierzył że to chodzi o bezpieczeństwo i o byłego Prezesa Janiszewskiego. Więc dał to związkom. A teraz się okazuje że to o kasę tylko chodzi. Został ograny. Bo pozbył się jedynej siły co mogła ten związek zatrzymać a teraz już jego wyminęli i na KPRM idą.. a i tak niebo stanie bo oni są nieobliczalnie. To Minister Adamczyk się z funkcją pożegna, a Joński go ustrzeli... Żenada

 • Marian 2022-04-25 15:51:59

  Była kasa na podwyżki urzędasów ministerstwa posłów senatorów to jest też kasa dla kontrolerów. Dość obludy i złodziejstwa.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA