×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

83 proc. Polaków oszczędza z uwagi na inflację i trudną sytuację gospodarczą

  • Autor: PAP/KDS
  • 18 mar 2023 8:09

83 proc. Polaków oszczędza z uwagi na wysoką inflację oraz trudną sytuację gospodarczą – wynika z badania Tutore Poland. 53 proc. ankietowanych nie oszczędza na edukacji – zaznaczono.

83 proc. Polaków oszczędza z uwagi na inflację i trudną sytuację gospodarczą
Polacy najczęściej oszczędzają na ubraniach (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

83 proc. Polaków oszczędza z uwagi na wysoką inflację oraz trudną sytuację gospodarczą - wynika z badania Tutore Poland. Ograniczanie wydatków z tego powodu zadeklarowało 86 proc. kobiet oraz 79 proc. mężczyzn. Najczęściej oszczędzają osoby z wykształceniem wyższym (87 proc. badanych), 81 proc. z wykształceniem średnim i 80 proc. z podstawowym.

Polacy najczęściej oszczędzają na ubraniach (24 proc.) i rozrywce w postaci książek, biletów do kina czy teatru (21 proc.) 18 proc. ogranicza wydatki na podróże, 16 proc. na gadżety i elektronikę, 8 proc. na jedzenie, a 5 proc. na kosmetyki.

66 proc. respondentów by zaoszczędzić gotuje w domu i ogranicza wyjście do restauracji, 53 proc. kontroluje zużycie wody i prądu, 51 proc. kupuje na wyprzedażach, 48 proc. decyduje się na zakupy online, ponieważ jest taniej, a 43 proc. planuje większe wydatki z wyprzedzeniem.

Jak wynika z badania, 53 proc. ankietowanych nie oszczędza na edukacji, 25 proc. ogranicza wydatki związane z edukacją, a 22 proc. nie ma zdania. Zaznaczono, że największymi zwolennikami kształcenia są osoby z wyższym wykształceniem - 60 proc. respondentów z tej grupy nie oszczędza na edukacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 83 proc. Polaków oszczędza z uwagi na inflację i trudną sytuację gospodarczą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Tomasz 2023-03-19 08:51:51

    Niektórzy nie mają już z czego oszczędzać . Weźmy takich, co żyją z renty, albo z zasiłku stałego , świadczeń pielęgnacyjnych . Wcześniej było nie do zniesienia a teraz mają jeszcze wymyślić na czym zaoszczędzić ?? A niby na czym?? Są tacy , którzy nie maja rodziny, mogą liczyć wyłącznie na siębie i na to, czy zdrowie nie wysiądzie im prędzej, bo znowu nie dali rady zakupić niezbędnych leków- A PIS??? Ooo! jest sobą zachwycony ... Taaak- oni i tylko oni.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA