PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

82 proc. Bułgarów uważa, że zarabia zbyt mało

  • Autor: PAP/JP
  • 2 wrz 2022 17:47

Niezadowolenie z warunków pracy, niskie zarobki i wysoki stres w miejscu zatrudnienia to najczęstsze skargi wyrażone w ankiecie, dotyczącej satysfakcji z pracy, przeprowadzonej w Bułgarii przez pracownię sondażową Career Show - podała agencja BTA.

82 proc. Bułgarów uważa, że zarabia zbyt mało
82,64 proc. Bułgarów twierdzi, że jest opłacanych za słabo, biorąc pod uwagę ich doświadczenie i umiejętności (fot. Shutterstock)
REKLAMA

82,64 proc. ankietowanych twierdzi, że jest opłacanych za słabo, biorąc pod uwagę ich doświadczenie i umiejętności. Nawet w najlepiej opłacanym sektorze informatycznym 65,3 proc. pracowników uważa, że ich zarobki są niesprawiedliwie niskie.

Najmniej zadowoleni ze swoich zarobków są pracownicy administracji publicznej i biznesowej, z których około 90 proc. narzeka na zbyt niskie zarobki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według sondażu najlepiej opłacana jest branża IT, a płace rosną w miarę nabywania przez pracowników doświadczenia zawodowego. Badanie pokazuje, że tempo wzrostu wynagrodzeń w tym sektorze jest znacznie wyższe niż w innych gałęziach gospodarki.

Czytaj: Popyt na nich nie słabnie, a pensje rosną. Zarabiają już nawet 40 tys. zł

Na pytanie "Czy jesteś zadowolony z warunków pracy w Twojej firmie?" tylko 22,12 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco. Pozostała część respondentów najczęściej deklarowała, że chciałaby otrzymywać więcej pieniędzy (37,84 proc.) i mieć mniej stresujące środowisko pracy (18,01 proc.).

Pracownicy outsourcingu są niezadowoleni za swojej pracy

Co ciekawe, jak pisze BTA, sektor outsourcingu wykazuje jeden z najniższych poziomów satysfakcji z zatrudnienia, bowiem tylko 19,61 proc. respondentów w tej dziedzinie wyraża zadowolenie ze swoich warunków pracy. To stawia outsourcing wśród sektorów o najniższej satysfakcji, na równi z administracją publiczną i biznesową oraz handlem.

Czytaj też: To najbardziej poszukiwani pracownicy. Ich pensje wzrosły o 1/3

Na pytanie o najniższą podwyżkę, która skłoniłaby ich do zmiany pracy, największy odsetek (40,49 proc.) ankietowanych odpowiedział, że podejmie inną pracę, jeśli zarobki będą tam co najmniej 20 proc. wyższe. Kolejne 27,24 proc. respondentów będzie skłonnych zmienić pracę, jeśli nowe stanowisko zapewni im dochód o 50 proc. wyższy.

Wśród najważniejszych dodatkowych korzyści wynikających z zatrudnienia w danej firmie respondenci wymieniają elastyczne godziny pracy, regularne premie oraz programy szkoleniowe i podnoszące kwalifikacje.

Badanie zostało przeprowadzone wśród ponad 1000 anonimowych respondentów, pracujących w różnych sektorach bułgarskiej gospodarki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 82 proc. Bułgarów uważa, że zarabia zbyt mało

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA