80 proc. Polek dokładnie planuje swoje wydatki

Większość Polek przejęła zarządzanie domowym budżetem. Jak się okazuje, robią to one lepiej od mężczyzn. Kobiety starają się też zaszczepić rozsądne gospodarowanie dzieciom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

80 proc. Polek dokładnie planuje swoje wydatki

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

9 paź 2015 9:37


80 proc. kobiet bardzo dokładnie planuje swoje wydatki i unika tym samym spontanicznego kupowania. Aż 72 proc. pań poszukuje tańszych produktów, dlatego chętnie korzysta z promocji. Polki są też obowiązkowe – 61 proc. z nich po otrzymaniu pensji opłaca najważniejsze rachunki.

Poza tym kobiety starają się zaszczepić rozsądne gospodarowanie finansami dzieciom.

- Wykorzystują do tego różne formy aktywizacji. W przypadku najmłodszych dzieci jest to zabawa w sklep, ale już z nastolatkami otwarcie rozmawiają o domowym budżecie – mówi Alina Stahl z Biura Informacji Kredytowej.

Szczególny nacisk jest kładziony na naukę oszczędzania wody i prądu. Przekazywanie dzieciom co pewien czas określonej kwoty ma natomiast zachęcać je do umiejętnego zarządzania pieniędzmi i odkładania ich np. na zabawkę czy grę.

Tylko 1 proc. rodziców nie troszczy się o edukację finansową swoich dzieci. Warto pamiętać, że to, czy będą one w dorosłym życiu przedsiębiorcze oraz zaradne, zależy między innymi od tego, jak wkroczą w świat finansów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

iga 2015-10-10 00:02:55

M to tak sprawnie nie idzie ale walczę. Teraz otworzyłam konto getin up i mam zamiar korzystać ze wszystkich możliwych pakietów korzyści zęby jak najwięcej pieniędzy do mnie wróciło.