7 tys. zł miesięcznie to dla inżyniera sprzedaży minimum, jeśli chodzi o zarobki

Aż 40 proc. pracodawców firm inżynierskich i produkcyjnych poszukuje inżyniera sprzedaży i nie waha się go dobrze wynagradzać - wynika z analizy firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

7 tys. zł miesięcznie to dla inżyniera sprzedaży minimum, jeśli chodzi o zarobki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 paź 2014 13:45


- Jeszcze 5 lat temu stanowisko inżyniera sprzedaży praktycznie nie istniało, dziś to jest jeden z najbardziej popularnych zawodów na rynku pracy inżynierów, a jak wynika z naszych obserwacji i rozmów z pracodawcami, nawet 2 na 5 firm z branży inżynierskiej poszukuje takiego pracownika - mówi Paulina Woźniak, dyrektor operacyjny Bergman Engineering.

Czytaj też: Ile zarabia przedstawiciel handlowy, ile inżynier ds. sprzedaży, a ile dyrektor?

Według raportu Pracuj.pl w III kwartale 2014 prawie 6 tys. ofert było dedykowanym handlowcom z branży inżynieria, technologia i produkcja. Umiejętność łączenia wiedzy i doświadczenia technicznego z kompetencjami sprzedażowymi są w cenie - średnie pensje inżynierów sprzedawców wahają się w przedziale 7–10 tys. zł brutto miesięcznie, w zależności od firmy i projektu.

Czytaj też: Nowe projekty w branży automotive, energetyce i lotnictwie w Polsce. Inżynier potrzebny od zaraz

Dodatkowo skuteczni fachowcy mogą liczyć na wysokie premie rozliczane kwartalnie bądź rocznie, a miesięcznie mogą one średnio wynosić nawet równowartość wynagrodzenia miesięcznego. Premie zależą bowiem od ogromnych kontraktów liczonych nawet w milionach złotych.

Na wyższe pensje mogą liczyć pracownicy firm zlokalizowanych w regionach bardziej uprzemysłowionych i dużych miastach szczególnie w województwach takich jak dolnośląskie, śląskie, mazowieckie, łódzkie i wielkopolskie. Napływ kolejnych inwestycji na Podkarpaciu i rozwój przemysłu w tym regionie stwarza kolejne szanse.

Wymagania stawiane inżynierom sprzedaży są dość wysokie. Wśród najczęściej wymienianych przez pracodawców można zaliczyć:

- Wiedza techniczna - ukończone studia techniczne np. inżynieria, technologia maszyn, biotechnologia, elektronika i inne zgodne z profilem działalności firmy,

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.