PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

500 zł na rękę dla każdego etatowca. Fala odejść jest realna

  • KDS
  • 8 sie 2022 9:35

Podwyżki o 500 zł netto dla każdego etatowego pracownika sieci sklepów Biedronka domagają się związkowcy działający w spółce. Przestrzegają, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia, pracownicy mogą odejść.

500 zł na rękę dla każdego etatowca. Fala odejść jest realna
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Związkowcy swój wniosek motywują podwyższeniem kosztów życia - kilkunastoprocentowy wzrostem inflacji.
  • W połączeniu z brakiem podwyżek, sytuacja ta przekłada się w ich opinii na zubożenie pracowników. 
  • Dlatego apelują o podjęcie negocjacji płacowych i rozpoczęcie rozmów o przyznaniu każdemu zatrudnionemu na etacie pracownikowi 500 zł netto podwyżki.

Zdaniem związkowców podwyżki nie tylko zrekompensują pracownikom rosnące koszty życia, ale także pozytywnie zmotywują do pracy w czasie, kiedy są obciążeni dodatkowymi obowiązkami, co wynika ze zwiększonej rotacji w spółce.

Związkowcy dodają też, że jeśli nie uda się dojść do porozumienia, spółka może mieć poważne problemy z falą odejść. Przejdą do tych pracodawców, którzy zaoferują im atrakcyjniejsze warunki pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Galopująca inflacja i związany z tym bezprecedensowy wzrost kosztów utrzymania bardzo negatywnie odbijają się na sytuacji życiowej pracowników. Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że Jeronimo Martins Polska traci w oczach aktualnych i przyszłych pracowników przymioty atrakcyjnego pracodawcy. Istniejące i pogłębiające się braki na sklepach, ciężka codzienna praca realizowana przez zbyt małą obsadę w niemalże każdym sklepie sieci, a także sprzężone z tym zjawiska gospodarcze zagrażają realizacji celów sprzedażowych wyznaczonych przez zarząd JMP - przestrzegają w swoim piśmie związkowcy. 

Wniosek o podwyżkę wynagrodzeń wpłynął do spółki w czasie, kiedy dyskutowano o pomyśle Biedronki na skorzystanie z luk w ustawie o zakazie handlu w niedziele. Firma planowała wznowić pracę w większości swoich placówek, które miały zamienić się m.in. w czytelnie. Jednak, jak poinformował Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności", sieć nie zdecyduje się na ten krok.

- Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą się mogli cieszyć dalej wolnymi niedzielami, o co zabiegaliśmy bardzo również jako związek zawodowy "Solidarność" - poinformował Alfred Bujara na Facebooku.

Grupa Jeronimo Martins działa w trzech krajach: Polsce, Portugalii i Kolumbii. Łącznie zatrudnia ponad 115 tys. pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 500 zł na rękę dla każdego etatowca. Fala odejść jest realna

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA