500 zł na dziecko, Wrocław: Na wypłaty świadczeń w 2016 r. zaplanowano 292,5 mln zł

• Około 40 tys. rodzin we Wrocławiu skorzysta z programu "Rodzina 500 plus".
• Przewidziano wypłaty świadczeń dla ponad 65 tys. dzieci.
• W tym roku ma to kosztować 292,5 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 zł na dziecko, Wrocław: Na wypłaty świadczeń w 2016 r. zaplanowano 292,5 mln zł

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 mar 2016 14:29


Program "Rodzina 500 plus" ma ruszyć z początkiem kwietnia. Wypłata nowego świadczenia będzie zadaniem samorządów, które przygotowują się do wdrożenia programu.

Jak poinformował w środę (16 marca) na konferencji prasowej dyrektor departamentu spraw społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Jacek Sutryk, samorząd zaplanował kilka udogodnień dla mieszkańców, by mogli oni spokojnie złożyć wnioski o to świadczenie.

"Dwa z szesnastu stałych punktów przyjmowania wniosków będą pracowały od rana do godziny 20. Chodzi o to, by ci rodzice, którzy mogą zająć się tą sprawą dopiero po pracy mogli to zrobić spokojnie. Uruchamiamy również 119 mobilnych punktów przyjmowania wniosków przede wszystkim w żłobkach i przedszkolach" - powiedział Sutryk.

Czytaj też: Dzięki programowi 500+ rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu

Podkreślił, że wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia do 1 lipca, a świadczenie będzie wypłacane z wyrównaniem od 1 kwietnia.

"Chcę zaapelować, by nie śpieszyć się ze składaniem wniosków, bo będą one cały czas przyjmowane. Choć spodziewamy się i jesteśmy na to przygotowani, że zdecydowana większość rodziców zrobi to jeszcze w kwietniu" - mówił Sutryk.

Czytaj też: 500 zł na dziecko: Wnioski w programie 500+ bezpłatne. Nie można pobierać pieniędzy za ich złożenie

Jak poinformowano, we wrocławskich żłobkach i przedszkolach jest 15 tys. dzieci uprawnionych do świadczenia, stąd pomysł, by właśnie w tych miejscach również zbierać wnioski.

"Rodzic składa jeden wniosek dotyczący wszystkich dzieci, więc spodziewamy się, że w tych mobilnych punktach będzie można bez problemu zebrać dane dotyczące też starszych dzieci z danej rodziny" - powiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu Anna Józefiak-Materna.

Jak dodała, z danych MOPS wynika, że prawie 8 tys. rodzin, które korzystają obecnie z pomocy społecznej we Wrocławiu, będzie ubiegać się też o wsparcie w ramach programu 500 plus.

"Do tych rodzin w pierwszej kolejności wysłaliśmy już informacje, bo one najbardziej czekają na to wsparcie. Zdajemy sobie sprawę, że mogą mieć określone problemy z właściwym wypełnieniem wniosków, więc pomogą im w tym nasi pracownicy socjalni" - powiedziała dyrektor MOPS.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.