PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

4 250 euro dziennie! Tyle wyniesie emerytura szefa Daimlera

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 28 sty 2019 19:18

Ponad milion euro rocznie może wynieść emerytura odchodzącego ze stanowiska prezesa Daimlera, Dietera Zetschego. Będzie to najwyższa emerytura, jaką kiedykolwiek płacono dyrektorowi generalnemu w Niemczech.

4 250 euro dziennie! Tyle wyniesie emerytura szefa Daimlera
Adobe Stock
REKLAMA
  • Zetsche ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego niemieckiego producenta samochodów Daimlera w maju 2019 r., po 13 latach kierowania koncernem.
  • Jak informują niemieckie media, będzie wówczas otrzymywał świadczenie emerytalne w wysokości 1,05 mln euro rocznie. 
  • Co więcej, odchodzący prezes może liczyć także na oddzielne uposażenie ze specjalnego funduszu emerytalnego przewidzianego dla menedżerów Daimlera. Tu świadczenie może sięgnąć 500 tys. euro rocznie.

Jak wylicza serwis Detsche Welle, łącznie Dieter Zetsche, po przejściu na emeryturę, będzie mógł liczyć na astronomiczną wypłatę 4 250 euro... dziennie!

Ponadto Zetsche nie zamierza opuścić Daimlera, co także będzie odpowiednio premiowane. W 2021 roku ma on zostać nominowany na stanowisko prezesa rady dyrektorów, gdy zakończy się kadencja dotychczasowego przewodniczącego Manfreda Bischoffa. To wiązać się będzie z kolejnym wynagrodzeniem.

Zetsche został szefem koncernu DaimlerChrysler AG w 2006 roku. W tym czasie doprowadził m.in. do rozdzielenia firm Daimler i Chrysler oraz poprawy sytuacji finansowej koncernu. Dodatkowo niemiecki producent odnotował stały wzrost sprzedaży i zysku, zdobywając jednocześnie pozycję lidera w segmencie marek premium.

Jednak w ostatnim czasie firma boryka się z narastającymi problemami. Daimler jest m.in. jednym z podmiotów zamieszanych w aferę dieslową, która wybuchła w 2015 roku w wyniku śledztwa amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Firma musiała też wyeliminować problem nadmiernej emisji spalin w swych lekkich samochodach dostawczych Mercedes-Benz Vito z silnikami Diesla. 

Dodatkowo jej tegoroczne zyski są zagrożone narastającą wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Koncern wystosował w tej sprawie oficjalne ostrzeżenie.

Dieter Zetsche, inkasując emeryturę przekraczającą milion euro, ma szansę pobić historyczny rekord w Niemczech. Dotychczas najwyższa emerytura - 3100 euro na dzień - została przyznana byłemu szefowi Volkswagena Martinowi Winterkornowi.

Jeśli Zetsche przejdzie na emeryturę zgodnie z planem, w maju 2019 r., wypłaty tego gigantycznego świadczenia ruszą od 2020 r. Jego miejsce w fotelu dyrektora generalnego Daimlera zajmie Ola Kaellenius. Oto następca Dietera Zetsche na stanowisku szefa Daimlera

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 4 250 euro dziennie! Tyle wyniesie emerytura szefa Daimlera

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • olaf 2019-01-29 15:50:11

    Ja po 40 latach w służbie zdrowia jako masażysta mam 1670 zł. z dodatkiem pielęgnacyjnym do I gr. moim zdaniem to nieuczciwe i skandal jak i to że D.Tusk ma taką pensję

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA