PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

300 zł na dziecko. Rodzice złożyli już kilkaset tysięcy wniosków o "Dobry start"

  • Autor: PAP/JP
  • 4 lip 2022 11:55

Do tej pory rodzice złożyli blisko 470 tys. wniosków o "Dobry start", które obejmują ponad 670 tys. dzieci – poinformował w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o świadczenie z programu można składać wyłącznie w formie elektronicznej.

300 zł na dziecko. Rodzice złożyli już kilkaset tysięcy wniosków o "Dobry start"
Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Od piątku w ramach programu "Dobry start" można wnioskować o 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski rodzice i opiekunowie składają tylko drogą elektroniczną.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Wnioski o "Dobry start" można składać tylko przez internet

"Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu)" - wyjaśnia rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Według danych ZUS rodzice złożyli dotąd blisko 470 tys. wniosków obejmujących ponad 670 tys. dzieci.

"Na portalu PUE ZUS znajdzie się cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie - wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia" - wskazuje Żebrowski.

Świadczenie z programu "Dobry start" będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do 30 listopada.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 300 zł na dziecko. Rodzice złożyli już kilkaset tysięcy wniosków o "Dobry start"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA