×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

300 mln zł w ramach trzynastek tylko w jednym województwie

  • Autor: PAP/km
  • 13 kwi 2022 11:15

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w woj. kujawsko-pomorskim wypłacił trzynastą emeryturę już 222,6 tys. osób na łączną kwotę 295,5 mln zł, a przed Wielkanocą dostanie ją jeszcze 56,6 tys. uprawnionych. Kolejne terminy wypłat to 20 i 25 kwietnia.

300 mln zł w ramach trzynastek tylko w jednym województwie
W tym roku trzynasta emerytura to 1217,98 zł na rękę (fot. Pixabay)
REKLAMA

Ostatnie trzynastki ZUS wypłaci osobom pobierającym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, których termin płatności świadczenia za kwiecień przypada na 1 maja.

- W kwietniu ZUS rozpoczął wypłatę trzynastych emerytur. Każdy uprawniony emeryt i rencista otrzyma trzynastą emeryturę ze świadczeniem za kwiecień. Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 15 kwietnia, mogą spodziewać się dodatkowego zastrzyku gotówki jeszcze w tym tygodniu, przed Świętami Wielkanocnymi - poinformowała w środę regionalna rzeczniczka ZUS Krystyna Michałek.

W tym roku trzynasta emerytura to 1217,98 zł na rękę. Nie trzeba składać wniosku, ZUS przyznaje i wypłaca pieniądze z urzędu.

- W woj. kujawsko-pomorskim trzynastą emeryturę od początku miesiąca do Wielkanocy otrzyma ogółem 277,6 tys. osób na łączną kwotę ponad 370 mln zł. Kolejne terminy wypłat po świętach to 20 i 25 kwietnia. Ostatnie trzynastki ZUS wypłaci osobom, pobierającym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, których termin płatności świadczenia za kwiecień przypada na 1 maja. Zakład przekaże środki na pocztę 26 a do banku 28 kwietnia - zaznaczyła Michałek.

Zobacz: Emeryci dostaną wyższe emerytury, bo żyją krócej. "Dobre" wiadomości z ZUS

Trzynastka przysługuje wszystkim, którzy mają na dzień 31 marca przyznane prawo do wypłaty emerytury lub renty, albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

W przypadku zbiegu prawa do kilku świadczeń (np. emerytury z ZUS i KRUS lub emerytury wypłacanej wraz z rentą wypadkową) osobie uprawnionej przysługuje tylko jedna trzynastka. Jeśli świadczenia wypłacane są przez dwa różne organy emerytalno-rentowe np. ZUS i KRUS, wtedy trzynastą emeryturę wypłaci ZUS. Gdy jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to przysługuje wówczas jedno dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, które jest podzielone na równe części dla wszystkich uprawnionych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 300 mln zł w ramach trzynastek tylko w jednym województwie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA