25 zł dla Mikołaja, 12 zł dla elfa. Ile można dorobić w święta?

Około 15 tys. osób może liczyć na dodatkową pracę w okresie przedświątecznym. Bowiem zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych w tym czasie wzrasta dwukrotnie. A ile można zarobić?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

25 zł dla Mikołaja, 12 zł dla elfa. Ile można dorobić w święta?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

2 gru 2014 10:52


Work Service szacuje, że w tym roku liczba zatrudnionych do prac świątecznych wyniesie około 15 tys. osób. 65 proc. spośród nich będą stanowić promotorzy i promotorki w świątecznych przebraniach, a pozostała grupa to głównie osoby zatrudnione na stanowiskach merchandiserów, czy osoby do pakowania prezentów.

Czytaj też: W tym roku będziemy krócej pracować, by zarobić na święta. To efekt wzrostu wynagrodzeń

Lista zawodów świątecznych jest jednak dłuższa i zawiera nie tylko prace charakterystyczne dla świąt, ale także zajęcia, które z uwagi na wzmożoną sprzedaż w tym okresie wymagają dodatkowych pracowników (np. do obsługi kelnerskiej). 

Największe zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych w okresie świątecznym wystąpi w województwach: mazowieckim, śląskim, małopolskim, pomorskim, dolnośląskim i wielkopolskim. 

Wynagrodzenia osób zatrudnionych do prac tymczasowych związanych ze świętami nie uległy zmianie w stosunku do roku poprzedniego. Na najwyższe stawki mogą liczyć promotorzy prowadzący kampanie wizerunkowe marek i produktów, gdzie powszechnym wymogiem jest posługiwanie się językiem obcym.

Do takich prac zaliczają się na przykład promocje w strefach bezcłowych, na lotniskach, w prestiżowych hotelach, czy podczas bankietów świątecznych. 

Czytaj też: Polacy zaszaleją na Święta. Ile planują wydać?

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy netto ze względu na stanowisko (według Work Service): 

- św. Mikołaj: 26,50 zł 
- sprzedawca choinek: 17 zł 
- sprzedawca karpi: 14 zł 
- śnieżynka: 12,25 zł 
- elf: 12 zł 
- sprzedawca fajerwerków: 11,25 zł 
- kelner: 11,25 zł 
- osoba do pakowania prezentów: 11 zł. 

Dobrze opłacanym zajęciem jest również praca w charakterze św. Mikołaja, którego stawka za godzinę pracy może wynieść 23-30 zł. Na atrakcyjny zarobek mogą również liczyć sprzedawcy choinek, otrzymując 9-25 zł za godzinę pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.