20 godzin pracy i 41 tys. zł w kieszeni... szefowej Rady Ochrony Pracy

Działająca przy Sejmie Rada Ochrony Pracy, zajmuje się ochroną osób pracujących, ale wydaje się, że najlepiej dba o swoje interesy. Okazuje się, że jej szefowa, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, wiceprzewodnicząca klubu PO, za jakieś 13 spotkań w ciągu roku zgarnęła 41 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

20 godzin pracy i 41 tys. zł w kieszeni... szefowej Rady Ochrony Pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 lut 2014 14:36


Cała sprawa, o której doniósł dziś "Super Express" rozgrzewa polski internet. Nic dziwnego, okazuje się, że zarabiająca ok. 160 tys. rocznie posłanka PO Izabela Katarzyna Mrzygłocka, potrafi sobie całkiem nieźle dorobić.

Jak donosi tabloid, Mrzygłocka jako szefowa Rady zarobiła w ciągu roku 41 tys. zł za kilkanaście godzin pracy - spotkania organizowane są średnio raz na miesiąc i trwają podobno nie dłużej niż godzinę.

W skład Rady wchodzi dziesięciu posłów, dwóch senatorów oraz przedstawiciele innych instytucji. Łącznie liczy ona 30 członków. "Super Express" wymienia zarobki z tytułu zasiadania w Radzie niektórych z nich: Mirosław Pawlak z PSL otrzymuje 33,4 tys. zł rocznie, Krzysztof Gadowski z PO - 27,3 tys. zł, a Stanisław Szwed - 19,5 tys. zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.