PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

15 lipca załoga JSW dostanie dodatkowe nagrody pieniężne

  • Autor: PAP/bad
  • 3 lip 2019 10:18

15 lipca blisko 22-tysięczna załoga Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) otrzyma dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości od 4,3 tys. zł do 6,2 tys. zł brutto, w zależności od miejsca zatrudnienia - uzgodniły działające w JSW związki zawodowe z zarządem spółki.

15 lipca załoga JSW dostanie dodatkowe nagrody pieniężne
Załoga JSW otrzyma dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości od 4,3 tys. zł do 6,2 tys. zł brutto Fot. PTWP
REKLAMA
  • Wypłata nagrody, o którą związkowcy wnioskowali już na początku tego roku, była postulatem sporu zbiorowego w spółce, wszczętego w czerwcu po odwołaniu ze stanowiska prezesa JSW Daniela Ozona.
  • Krótko potem zarząd JSW i Ministerstwo Energii zapewniły, że pracownicy otrzymają nagrodę z ubiegłorocznego zysku spółki - jej wysokość była w ostatnich dniach przedmiotem negocjacji.
  • Zgodnie z zawartym porozumieniem, o którym poinformowały w środę związki zawodowe, pracownicy zatrudnieni pod ziemią otrzymają w połowie lipca 6,2 tys. zł brutto dodatkowej nagrody pieniężnej, pracownicy działu przeróbki mechanicznej węgla 5 tys. zł, a pozostali pracownicy zatrudnieni na powierzchni 4,3 tys. zł brutto. Świadczenie przysługuje wszystkim zatrudnionym w JSW w dniu 30 czerwca tego roku.

Porozumienie zakończyło spór zbiorowy w spółce. Wypłata nagrody - jak napisano w podpisanym przez strony dokumencie - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników JSW, a ponadto ma "wynagrodzić ich wkład w rozwój spółki, a także ich nakład pracy, motywując jednocześnie do dalszej realizacji zadań".

Porozumienie w sprawie wypłaty nagrody podpisali przedstawiciele działających w JSW reprezentatywnych związków zawodowych: Solidarności, Kadry oraz Federacji Związków Zawodowych Górników JSW. Zarząd reprezentował pełniący obowiązki prezesa JSW Robert Małłek oraz wiceprezesi Tomasz Śledź i Artur Wojtków.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie toczy się postępowanie konkursowe, które ma wyłonić zarząd JSW na nową, trzyletnią kadencję. O stanowisko prezesa ubiega się - po niedawnej rezygnacji z kandydowania b. prezesa Daniela Ozona - czterech kandydatów, a w sumie na pięć stanowisk w zarządzie spółki kandyduje 12 osób.

W środę ma być kontynuowane walne zgromadzenie JSW, podczas którego mają m.in. zapaść decyzje o podziale ubiegłorocznego zysku spółki oraz o przyjęciu ubiegłorocznych sprawozdań finansowych firmy. Zarząd i rada nadzorcza JSW rekomendują, by spółka wypłaciła 200,77 mln zł dywidendy, czyli 1,71 zł na akcję. Walne ma też zająć się wniesionymi we wtorek przez Ministra Energii projektami uchwał, zmieniającymi statut i zasady kształtowania wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 15 lipca załoga JSW dostanie dodatkowe nagrody pieniężne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA