PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

14 menedżerów o rynku pracy 2021. Co nas czeka?

Elastyczność, wsparcie pracowników, wyciszenie rynku pracownika, cyfrowe rozwiązania i cyfrowe umiejętności, umiejętności miękkie oraz niepełność. Tak wygląda lista zagadnień, jakie dla działów HR będą kluczowymi w 2021 roku. O to, jak będzie wyglądał rynek pracy w 2021 r. i kolejnych latach, jak bardzo zmieni go pandemia, w jakich sektorach nadal będziemy mieli do czynienia z rynkiem pracownika, zapytaliśmy 14 menedżerów reprezentujących firmy z różnych sektorów. Przeczytajcie, co na ten temat mają do powiedzenia m.in. Piotr Czechowski, dyrektor personalny w JYSK, Anna Berczyńska z ABSL oraz Magdalena Wyrzykowska-Glezner, dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w PGE.

Marcin Smoroń, prezes InterKadra

Są branże, w których już dziś zwiększyła się liczba kandydatów starających się o pracę i są to przede wszystkim te, których obostrzenia dotknęły najbardziej. W innych sektorach sytuacja nie zmieniła się znacząco. Nie mamy więc jeszcze do czynienia z rynkiem pracodawcy.

Oczywiście lekkość, z jaką w ostatnich latach pracodawcy przyznawali wszelkiego rodzaju benefity i dodatki, ulegnie zmianie ze względu na obawy związane z wprowadzeniem na całym świecie obostrzeń i z ich konsekwencjami finansowymi. W tej chwili mamy dość stabilną sytuację na rynku pracy i myślę, że taka pozostanie przynajmniej do połowy 2021 roku.

Sądzę, że fundusze z pakietu pomocowego UE, które, w postaci łatwych i tanich kredytów, trafią w dużej części do ludzi, spowodują wzrost konsumpcji. Co za tym idzie, pracownicy w takich sektorach jak produkcja, IT i e-commerce będą nadal poszukiwani. Natomiast ze względu na rozwój technologii cyfrowych, w sektorze bankowym na rynku pracy mogą pojawić się specjaliści z tej branży. (fot. Interkadra)

REKLAMA

    

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 14 menedżerów o rynku pracy 2021. Co nas czeka?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Dd 2021-01-01 18:21:23

    Najbardziej bezsensowny dział w firmie to HR, zwłaszcza miękki. Tutaj widzę ogromne możliwości do redukcji.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA