×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii straciły pracę

 • Autor: PAP/RAF
 • 1 maj 2020 14:39

Utrzymanie programów społecznych, niezwłoczne wprowadzenie Dodatku Solidarnościowego 1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii koronawirusa straciły pracę, a także powołanie Funduszu Medycznego oraz wsparcie dla rolników - znalazły się wśród deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję.

1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii straciły pracę
Duda zapowiedział, że trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Prezydent Duda zadeklarował w nim, że jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję, utrzymane zostaną dotychczasowe programy społeczne skierowanych do Polaków.
 • Prezydent Duda zapowiedział, że trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić tzw.
 • Dodatek Solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

W piątek, 1 maja, odbyła się konwencja programowa starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, podczas której przedstawił swój program wyborczy na kolejną kadencję. Prezydent Duda zadeklarował w nim, że jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję, utrzymane zostaną dotychczasowe programy społeczne skierowanych do Polaków.

Podkreślał też, że dobre funkcjonowanie gospodarki, to nie tylko podtrzymywanie dobrej koniunktury, dzięki transferom do domowych budżetów Polaków, które napędzają konsumpcję. Polska - jak wskazywał - potrzebuje planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii, która uderzyła również w gospodarkę. Dlatego potrzebne są szybkie i skuteczne działania, a dzięki dobrej współpracy z rządem udało się przeprowadzić dwa etapy tarczy antykryzysowej, chroniącej przedsiębiorców i miejsca pracy. Jak wskazał, na tym nie można zaprzestać i jest gotów wykorzystać swoje doświadczenie podczas drugiej kadencji.

Czytaj też: Prezydent: nie będzie żadnego odbierania polskiej rodzinie przyznanych jej świadczeń

Akcentował też problem depopulacji, wskazując, że bardzo ważna staje polityka pobudzania wewnętrznego każdego z regionów. Zapowiedział, że to właściwy kierunek rozwoju dla naszej gospodarki, który zamierza dalej wspierać.

Prezydent Duda zapowiedział, że trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić tzw. Dodatek Solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące.

Natomiast rozwój gospodarczy - jak zadeklarował - będzie wspomagał szczególnie w dwóch aspektach, w których był aktywny w pierwszej kadencji: promowaniu polskich interesów gospodarczych na świecie i poszukiwaniu nowych rynków dla polskiego biznesu oraz zacieśniania współpracy gospodarczej w regionie, w ramach Inicjatywy Trójmorza.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: 1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii straciły pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ZawiedzionaPolskimPrawem 2020-08-04 19:30:05

  Dodatek należy się tylko tym którzy dostali wypowiedzenie z pracy, a nie tym którzy ją stracili przez korona wirusa. Zostałam z niczym, bo szefowa musiała zamknąć sklep, ponieważ nie było ją stać na pracownika i bardziej opłacało jej się sprzedać lokal, a ze mną, no cóż, musiała rozwiązać umowę za porozumieniem stron. I dlatego nic mi się nie należy? To za co mam żyć? Jak żyć w takich czasach?

 • bez pracy 2020-06-05 12:42:04

  Czy dodatek solidarnościowy będzie również przysługiwał osobom które straciły pracę na skutek epidemii w państwie sąsiednim np . ci którzy pracowali w Czechach i przez zamkniecie granic straciły prace bez powrotu ?

 • Violetta Werner 2020-06-01 19:06:06

  Od kogo niby ten dodatek solidarnosciowy..gdzie sie trzeba zglosic? jakos malo informacji dla ludzi zwolnionych podczas pandemi!!! jak tu zyc!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA