12 tys. zł zarobi funkcjonariusz ABW ds. cyberprzestępczości

• Rząd przeznaczy dodatkowe środki na zatrudnienie i wyszkolenie 150 funkcjonariuszy ABW zajmujących się cyberprzestępczością.
• Ich zarobki będą wynosić 12 tys. zł miesięcznie, na co w sumie trafi 145 mln zł.
• Takie kwoty zapisano w projekcie oceny skutków regulacji (OSR) projektu ustawy antyterrorystycznej przygotowanego wspólnie przez MSWiA i ministra koordynatora służb specjalnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

12 tys. zł zarobi funkcjonariusz ABW ds. cyberprzestępczości

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

25 kwi 2016 18:22


139 mln zł ma kosztować budowa i przystosowanie pomieszczeń serwerowni Centrum Antyterrorystycznego ABW oraz centrum bezpieczeństwa sieciowego - cert.gov.pl. 55 mln zł przeznaczone zostanie na wyposażenie techniczne i budowę systemu informatycznego.

Dodatkowo 15 mln zł będzie przeznaczone na wynikającą z projektu modernizację Zintegrowanego Systemu Monitoringu. Dodatkowe środki przeznaczone zostaną na zatrudnienie i wyszkolenie 150 funkcjonariuszy ABW zajmujących się cyberprzestępczością - wynika z projektu oceny skutków regulacji (OSR) projektu ustawy antyterrorystycznej przygotowanego wspólnie przez MSWiA i ministra koordynatora służb specjalnych.

Autorzy projektu zakładają, że wynagrodzenie funkcjonariuszy zajmujących się cyberprzestępczością będzie wynosiło 12 tys. zł miesięcznie, na co trafi w sumie 145 mln zł. Będzie to też łączyło się z podwyższeniem wynagrodzeń funkcjonariuszy ABW z mnożnika 3,6 do 3,76.

We współpracy z publiczną uczelnią ABW uruchomi też studia z zakresu cyberprzestępczości, których koszt oszacowano na poziomie 5 mln zł - wynika z OSR projektu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.