×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

109 umów na zarządzanie PPK w Esaliens TFI

  • Autor: PAP/GP
  • 30 paź 2019 17:39

Esaliens TFI podpisało 109 umów na zarządzanie środkami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych - poinformowała w środę firma. Jak dodano, umowy podpisały firmy polskie i zagraniczne.

109 umów na zarządzanie PPK w Esaliens TFI
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Podpisaliśmy 109 umów. Są to firmy i zakłady produkcyjne z pierwszej transzy desygnowanej do wdrożenia PPK jeszcze w 2019 roku, zatrudniające minimum 250 pracowników - poinformowała Esaliens TFI w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Jak dodano, umowy podpisały uznane marki polskie i zagraniczne.

Do 25 października był czas na zawarcie umowy na zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z instytucjami finansowymi przez pracodawców zatrudniających ponad 250 osób.

Instytucja zapewniła, że kontynuuje proces wdrożeń, działań wspierających, informacyjnych i edukacyjnych oraz przygotowuje się do przyjęcia kolejnych wyzwań od stycznia 2020, kiedy następne przedsiębiorstwa będą zobowiązane do uruchomienia PPK.

Najwięksi pracodawcy do 12 listopada br. muszą też zawrzeć drugą umowę - o prowadzenie PPK. Dopiero ta umowa pociąga za sobą obowiązek przekazywania składek.

PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Od 1 lipca tego roku jako pierwsze do systemu weszły największe przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 osób. Potem, co pół roku - do stycznia 2021 r. - system będzie wprowadzany w coraz mniejszych firmach. Polski Fundusz Rozwoju, który jest odpowiedzialny za uruchomienie i wdrożenie PPK zakłada, że systemem docelowo zostanie objętych nawet 7-8 mln osób.

Do PPK zostaną automatycznie zapisani pracownicy w wieku od 18 do 55 lat. Pozostali, którzy przekroczyli 55. rok życia, mogą przystąpić do PPK na własny wniosek. Wszyscy mają prawo w dowolnym momencie zrezygnować z udziału w PPK, a także w dowolnym momencie do nich przystąpić.

Esaliens TFI działa na polskim rynku od ponad 20 lat, początkowo w strukturach Citigroup i Legg Mason.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: 109 umów na zarządzanie PPK w Esaliens TFI
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Patryk 2019-11-30 15:03:44

    To dla Polaków nowość, bo wczesniej nigdy nie mielismy projektów typowo opartych na inwestycjach a dzieki nim na oszczedzaniu. W ogole w Polsce temat oszczedzania jest sto lat wstecz. Niestety nie potrafimy tego robic albo robimy to po omacku przynajmniej w wiekszej czesci spoleczestwa. Dlatego później jak juz przychodzi emerytura wiekszosc, ledwo wiąże koniec z końcem

  • bubka 2019-11-16 13:51:17

    sporo umów faktycznie, ale ich liczba będzie znacznie większa, w końcu to dopiero początki tego programu w naszym kraju. Ale cieszy fakt, że ludzie przekonują się do niego to też cieszy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA