Piotr Duda chce kolejną kadencję kierować Solidarnością

Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność jednogłośnie poparło kandydaturę Piotra Dudy na przewodniczącego Komisji Krajowej w kolejnej kadencji. Wybory szefa "S" odbędą się jesienią w Częstochowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Duda chce kolejną kadencję kierować Solidarnością

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 cze 2018 18:19


Piotr Duda jest szefem Solidarności od jesieni 2010 r. Niedawno zapowiedział, że może wystartować w wyborach na kolejną kadencję 2018-2022, jeżeli uzyska rekomendację związkowców ze swojego macierzystego regionu - śląsko-dąbrowskiego. W czwartek (14 czerwca) w Katowicach powtórzył tę deklarację.

"Nie wyobrażam sobie, że będę startował na przewodniczącego Komisji Krajowej bez rekomendacji mojego macierzystego regionu. To jest warunek - zawsze tak to stawiałem i tak to rozumiem. To jest dla nas najważniejsze i tego się będę trzymał" - powiedział dziennikarzom Duda w przerwie obrad walnego zebrania delegatów.

Choć rekomendacja regionu nie jest formalnym warunkiem startu w wyborach szefa Solidarności, delegaci jednogłośnie przyjęli w czwartek uchwałę popierającą kandydaturę Dudy. Wybrali go również jednym z delegatów na październikowy zjazd krajowy związku, co jest formalnym wymogiem, by startować w wyborach przewodniczącego.

Duda podziękował delegatom za ich rekomendację - podobną otrzymał od śląsko-dąbrowskiej Solidarności przed czterema laty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.