Piotr Brabander wiceszefem Pracowni Planowania Przestrzennego. Kto stołecznym konserwatorem zabytków?

• Piotr Brabander nie jest już stołecznym konserwatorem zabytków. Obowiązki stołecznego konserwatora pełni Michał Krasucki.
• Brabander został natomiast wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego. 
• Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs na stanowisko stołecznego konserwatora w stolicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Brabander wiceszefem Pracowni Planowania Przestrzennego. Kto stołecznym konserwatorem zabytków?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

6 paź 2016 20:21


- Piotr Brabander został wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego. Michał Krasucki pełni obowiązki Stołecznego Konserwatora Zabytków, do czasu rozwiązania konkursu na to stanowisko - napisała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Rzecznik prasowy Urzędu miasta stołecznego Warszawy Bartosz Milczarczyk powiedział, że przed Piotrem Brabanderem stoją nowe zadania w Pracowni Planowania Przestrzennego.

- Pracownia będzie wsparta jego kompetencjami, jego wykształceniem, bo jest architektem, ale również doświadczeniem w pracy na stanowisku konserwatora zabytków, dlatego że wśród jego zadań będzie również opiniowanie różnego rodzaju dokumentów planistycznych, które obejmują także obszary będące pod ochroną konserwatorską - powiedział Milczarczyk.

Według rzecznika stołecznego ratusza konkurs na stanowisko konserwatora zabytków zostanie ogłoszony niebawem.

- Za kilka, kilkanaście dni będziemy gotowi z tym, by konkurs uruchamiać. Póki co, do czasu jego rozstrzygnięcia pełniącym obowiązki stołecznego konserwatora zabytków będzie Michał Krasucki, który dotychczas był zastępcą Piotra Brabandera - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.